ثور 25, 1400 10:50 Asia/Kabul
  • انتقاد دبیرکل عفو بین‌الملل از تهدید نتانیاهو: غیرنظامیان بهای حملات را می‌دهند
    انتقاد دبیرکل عفو بین‌الملل از تهدید نتانیاهو: غیرنظامیان بهای حملات را می‌دهند

دبیر کل جدید سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به تهدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به انجام حملات بیشتر علیه باریکه غزه، با یادآوری آمار شهدای آن، افزود: غیرنظامیان بهای حملات را می‌دهند.

به گزارش رادیو دری، «اگنس کالامار» دبیرکل جدید عفو بین‌الملل و گزارشگر ویژه سابق سازمان ملل در امور قتل‌های فراقانونی در توییتی با یادآوری آمار شهدای غزه که ده‌ها تن از آن‌ها کودک هستند، خاطرنشان کرد که بهای این حملات را در درجه اول و سنگین‌تر از همه غیرنظامیان می‌پردازند.

علی‌رغم مخالفت سازمان‌های مختلف جهانی با حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و تداوم قساوت‌ها علیه فلسطینیان، تل‌آویو به تداوم این حملات تاکید دارد.

این در حالی است که آمریکا و کشورهای اروپایی تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان را «دفاع از خود» خوانده و از آن حمایت کرده‌اند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

کابینه امنیتی صهیونیست‌ها نیز شامگاه چهارشنبه برنامه‌های نظامی برای افزایش عملیات‌های تهاجمی به جنبش‌های مقاومت حماس و جهاد اسلامی در باریکه غزه را تصویب کرد.

وزارت بهداشت باریکه غزه امروز اعلام کرد که تاکنون، شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به ۱۱۹ شهید رسیده است. همچنین بیش از ۶۰۰ فلسطینی تاکنون مجروح شده‌اند.

کلیدواژه