ثور 28, 1400 17:06 Asia/Kabul
  • آوارگی ده ها هزار فلسطینی در پی حملات اسرائیل به باریکه غزه
    آوارگی ده ها هزار فلسطینی در پی حملات اسرائیل به باریکه غزه

سازمان ملل متحد گزارش داد، ده ها هزار فلسطینی در پی حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه آواره شده‌ اند.

به گزارش رادیو دری، سازمان ملل متحد امروز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد، بیش از 52 هزار فلسطینی در پی حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه آواره شده اند. 

سازمان ملل متحد در این گزارش تصریح کرد، فلسطینیان آواره هم‌ اکنون به‌ دنبال اسکان در 50 مدرسه زیرنظر آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطین "آنروا" در باریکه غزه هستند و با مشکلات متعددی از جمله کمبود مواد دارویی و غذا مواجه اند.

براساس این گزارش، بر اثر حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی در باریکه غزه، بیش از 100 آپارتمان کاملا نابود شده، حداقل 300 واحد مسکونی به‌ شدت خسارت دیده، حدود 50 تأسیسات آموزشی از جمله مدارس، مهد کودک و وزارت آموزش باریکه غزه خسارت دیدند.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه 10 مه حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها را شروع کرده اند.

وزارت بهداشت فلسطین در آخرین اطلاع رسانی خود اعلام کرد، در جریان تجاوز و حملات یک هفته اخیر رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین در باریکه غزه، کرانه باختری رود اردن و قدس 220 فلسطینی از جمله 60 کودک شهید و بیش از 5600 نفر مجروح شده‌ اند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در یک هفته اخیر، سه بار برای توقف حملات رژیم صهیونیستی تشکیل جلسه داد که هر سه نشست به دلیل کارشکنی های آمریکا بدون هیچ نتیجه مشخصی پایان یافت.

کلیدواژه