جوزا 02, 1400 08:48 Asia/Kabul
  • شورای امنیت خواستار ارسال کمک‌های فوری به نوار غزه شد
    شورای امنیت خواستار ارسال کمک‌های فوری به نوار غزه شد

شورای امنیت سازمان ملل در اولین بیانیه بعد از درگیری‌های رژیم صهیونیستی با گروه‌های مقاومت فلسطینی، ضمن تاکید بر لزوم اجرای کامل آتش‌بس، خواستار کمک‌ فوری بشردوستانه به نوار غزه شد.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت شامگاه شنبه بعد از حدود دو هفته سنگ‌اندازی ازسوی آمریکا، بالاخره خواستار ارسال کمک های بشردوستانه فوری به ملت فلسطین، مخصوصا ساکنان غزه شد.

آمریکا البته به شرطی راضی به حمایت از این بیانیه شد که پاراگراف مربوط به محکوم کردن خشونت‌ها و حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، حذف گردید.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به این بیانیه، ضمن حمایت از پشتیبانی‌های آمریکا از حملات این رژیم به نوار غزه، از اینکه شورای امنیت عملیات‌های راکتی گروه‌های مقاومت فلسطینی را محکوم نکرد، شدیداََ ابراز نارضایتی کرد.

شامگاه شنبه همچنین «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم کودک‌کش اسرائیل با تهدید سران جنبش مقاومت حماس به ترور، مدعی شد که احتمال اشغال مجدد نوار غزه در آینده وجود دارد.

بر اساس این گزارش، مسئولان فلسطینی هنوز به این بیانیه شورای امنیت واکنش نشان نداده‌اند.

حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه از روز 10 مه/20 ثور آغاز شد و روز 21 مه/31 ثور درپی درخواست آتش بس از سوی کابینه رژیم صهیونیستی به دلیل ناتوانی ارتش این رژیم اشغالگر در مقابله با نیروهای مقاومت فلسطین با میانجی‌گری برخی بازیگران خارجی و موافقت مقاومت به پایان رسید .

در اثر این حملات، 248 فلسطینی از جمله 69 کودک، 39 زن و 17 سالخورده به شهادت رسیده و 1910 نفر نیز زخمی شدند. 

 

کلیدواژه