جوزا 02, 1400 15:31 Asia/Kabul
  • اکسیوس: آمریکا از قبل از حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان اطلاع داشت
    اکسیوس: آمریکا از قبل از حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان اطلاع داشت

پایگاه خبری آمریکایی اکسیوس گزارش داد، دولت آمریکا قبل از آغاز حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها در 10 مه از آن اطلاع داشت.

پایگاه خبری آمریکایی اکسیوس در گزارشی نوشت، دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با دریافت نخستین هشدارها در ماه آوریل گذشته درباره حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، از آن اطلاع داشت اما کاخ سفید در آن زمان این هشدارها را جدی نگرفت چرا که جزو اولویت های دولت بایدن قرار نداشت.

براساس این گزارش، دولت بایدن در ممانعت از بروز فاجعه حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان اهمال کرده است.  

نظامیان اشغالگر صهیونیست از 10 مه حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که بر اثر این حملات، 248 فلسطینی از جمله 69 کودک، 39 زن و 17 سالخورده به شهادت رسیده و 1910 نفر نیز زخمی شدند.  

اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.  مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کرده است.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از 11 روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت، پنجشنبه شب در یک نشست سه ساعته، به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد. این آتش بس از ساعت 2 بامداد روز جمعه، میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

کلیدواژه