جوزا 15, 1400 18:37 Asia/Kabul
  • علمای پاکستان: آزادیخواهان جهان مدیون امام خمینی (ره) هستند
    علمای پاکستان: آزادیخواهان جهان مدیون امام خمینی (ره) هستند

اندیشمندان دینی و علمای ارشد مذاهب اسلامی در پاکستان، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران را مظهر شجاعت، ایستادگی و منبع الهام بخش برای ملت‌های مظلوم دانسته و تاکید کردند: امروز آزادیخواهان در هرکجای جهان مدیون امام خمینی (ره) بوده و ایشان را در مبارزه با زورگویی الگوی خود می‌دانند.

به گزارش رادیو دری ، همایش مجازی با عنوان «امام خمینی و نهضت آزادی قدس» به اهتمام جامعه المصطفی العالمی شعبه پاکستان به مناسبت سی و دومین سالروز ارتحال معمار بزرگ انقلاب اسلامی برگزار شد.

اندیشمندان پاکستانی، رهبران احزاب مذهبی و و علمای وابسته به مذاهب اسلامی با حضور در این برنامه، ارادت قلبی خود را نسبت به امام خمینی (ره) ابراز داشته و فداکاری‌های ایشان در مبارزه با طاغوت، قدرت‌های استکباری، حمایت از مظلومین از جمله فلسطین و برائت از دشمنان امت اسلامی به ویژه رژیم صهیونیستی را مورد تمجید قرار دادند.

«محمد حسین اکبر» رئیس موسسه منهاج الحسین در لاهور و عضو شورای دولتی ایدیولوژی اسلامی پاکستان در این وبینار گفت: تمام آزادی خواهان جهان مدیون امام راحل هستند، زیرا امام خمینی (ره) به همه ملت‌های جهان درس آزادگی، شجاعت و ایستادگی در برابر زورگویان و ستمگران را داده است.

وی افزود: ایشان از همان روزهای آغازین مبارزات علیه نظام طاغوت در قم تا پیروزی انقلاب اسلامی هدفشان تنها رضای خداوند و تشکیل حکومتی بود که مطابق فرامین خداوند متعال و اصول اسلام باشد.

«اسدالله بوتو» نائب رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان در سخنانی گفت: امام خمینی (ره) توانست با بینش الهی و عرفانی و نیز توکل قلبی به خداوند متعال ملتی را در برابر ظلم و جور متحد کند و فرمان تاریخی ایشان درباره فلسطین را به مسئله اصلی جهان اسلام بدل کرد.

«محمد افضل حیدری» دبیر کل وفاق حوزه‌های علمیه شیعه پاکستان نیز امام خمینی (ره) را به عنوان شخصیتی عالی رتبه اسلامی و انقلابی توصیف کرده و گفت: افکار و اندیشه‌های امام راحل منشأ احیای اسلام و بیداری دینی و سیاسی مسلمانان است.

علامه حیدری تاکید کرد: مسئله فلسطین مسئله کشورهای عربی نیست بلکه مسئله اسلام و امت اسلامی است و به همین علت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی (ره) این مسئله را به اولویت اول همه مسلمانان برای حمایت از مردم این منطقه تبدیل کرد.

 «سید شهنشاه حسین نقوی» از روحانیون نام آشنای شیعه در پاکستان گفت: امام خمینی ره با توجه به وصیت امام علی (ع )که به امام حسن و امام حسین علیهم السلام فرمودند که همیشه با ستمگران در ستیز باش و همیشه حامی مظلومین باش و با اطاعت از این فرمان مولای متقیان (ع )و حمایت خود را از فلسطینی‌ها اعلام کردند.

«ثاقب اکبر» معاون دبیرکل شورای همبستگی ملی پاکستان نیز گفت: مشکلات جهان اسلام از جمله فلسطین همواره دغدغه اصلی امام راحل بود و ایشان مسئله قدس را برای جهان روشن کردند

امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامگذاری کردند تا همه جهان اسلام را برای حمایت از مردم فلسطین بسیج کند زیرا مسئله فلسطین و قدس محدود به یک منطقه یا دین و نژاد نیست.

گفتنی است، این همایش مجازی امام خمینی و نهضت آزادی قدس از کانال فیسبوک و یوتیوب جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی پاکستان به صورت زنده نیز پخش شد.

 

سیره و مکتب امام خمینی (ره) از نگاه اندیشمندان داخلی و خارجی

کلیدواژه