جوزا 21, 1400 15:13 Asia/Kabul
  • هشدار مسکو به واشنگتن درباره استفاده از بمب افکن‌ های اتمی
    هشدار مسکو به واشنگتن درباره استفاده از بمب افکن‌ های اتمی

سفارت روسیه در واشنگتن به آمریکا درباره تصمیم وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) برای استفاده از بمب افکنهای اتمی بی-52 اچ (B-52H) در رزمایش دریایی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" در نزدیکی مرزهای روسیه هشدار داد.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری تاس، سفارت روسیه در واشنگتن ضمن انتقاد شدید از تصمیم وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون) برای استفاده از بمب افکن های اتمی  بی-52 اچ (B-52H) در رزمایش بالتاپس (Boltops) ناتو بین روزهای 6 تا 18 ژوئن 2021 در نزدیکی مرزهای روسیه در دریای بالتیک، این اقدام را تحریک آمیز خواند.

سفارت روسیه در واشنگتن ضمن درخواست از آمریکا برای امتناع از اقدامات خطرناک در  نزدیکی مرزهای روسیه تاکید کرد، استفاده آمریکا از بمب افکن های اتمی B-52H در رزمایش ناتو باعث بدتر شدن فضا روابط پیش از نشست «ولادیمیر پوتین» و جو بایدن روسای جمهوری روسیه و آمریکا خواهد شد.

روابط غرب و مسکو از سال 2014 در چهار محور گسترش نفوذ نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" به ویژه آمریکا نزدیک و حتی هم مرز روسیه در شرق اروپا، بحران اوکراین، دریای بالتیک و اوضاع سوریه تیره شده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014  تاکنون مجموعه ای از تحریم های اقتصادی و مالی ضد روسی را وضع کرده اند که واکنش متقابل مسکو را در پی داشته است.

کلیدواژه