جوزا 31, 1400 10:50 Asia/Kabul
  • ادعای جدید تروئیکای اروپایی درباره مذاکرات برجام در وین
    ادعای جدید تروئیکای اروپایی درباره مذاکرات برجام در وین

دیپلمات‌های سه کشور اروپایی فرانسه ، آلمان و بریتانیا بدون اشاره به خروج غیرقانونی و یکجانبه آمریکا از برجام و بدعهدی اروپایی ها در قبال این توافق هسته ای مدعی شدند، به نتیجه رسیدن مذاکرات برجام در وین الزامی است.

به گزارش رادیودری به نقل از خبرگزاری فارس، دیپلمات‌های سه کشور فرانسه، آلمان و بریتانیا ادعا کردند، مذاکرات برجام در وین نمی‌ تواند برای مدت نامعلومی ادامه یابد و بدون سرانجام بماند.

این دیپلمات‌های اروپایی همچنین مدعی شدند، هنوز دشوارترین مسائل در مذاکرات برجام در وین حل نشده است.

ششمین دور نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین پایان یافت. در پایان دور ششم مذاکرات وین برای احیای برجام، نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای برگزار شد و طی آن روسای هیات‌ها ضمن ابراز خرسندی از تلاش‌های مستمر و فشرده تیم‌های کارشناسی، نتایج گفتگو‌های دور جاری را مورد ارزیابی مشترک قرار دادند.

سیدعباس عراقچی، رئیس هیات ایران در این نشست، ضمن اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در این دور از مذاکرات بویژه در مورد پیش نویس متون مذاکراتی، اظهار کرد: موضوعات مهم باقی مانده نیازمند تصمیم گیری‌های جدی در پایتخت‌ها به خصوص در کشور‌های طرف مذاکره است.

عراقچی از طرف‌های مذاکره خواست، با جدیت و اراده قوی به منظور حفظ و احیای برجام، با واقع بینی تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

رایزنی نمایندگان روسیه و اتحادیه اروپا در مذاکرات برجام در وین

کلیدواژه