اسد 05, 1400 08:03 Asia/Kabul
  • نگرانی وزیر دفاع آمریکا از افزایش خودکشی نظامیان
    نگرانی وزیر دفاع آمریکا از افزایش خودکشی نظامیان

وزیر دفاع آمریکا در دیدار اخیر خود با نظامیان آمریکایی در آلاسکا از افزایش میزان خودکشی در میان نظامیان این کشور شدیداً ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا در جریان دیدار از نیروهای آمریکایی در آلاسکا، گفت: فشاری که بر نیروها وجود دارد و خودداری نظامیان از دریافت درمان روانی، از عوامل اساسی در افزایش شمار خودکشی‌ها به شمار می‌آید. 

آستین افزود: «من به فشاری که نظامیان با آن مواجه می‌شوند آگاه هستم و از میزان خودکشی‌ها نه تنها در اینجا بلکه در میان تمامی نیروها بسیار نگران هستم».

روزنامه یو‌اس‌ای تودی اخیرا گزارش داد، دست کم 6 نفر از نظامیان آمریکایی که در آلاسکا حضور دارند خودکشی کرده‌اند. برخی گزارش‌ها نیز شمار نظامیانی که در آلاسکا خودکشی کرده‌اند را 7 نفر اعلام کرده‌اند.

نظامیانی که در این منطقه حضور دارند گاه دمایی تا منفی 60 درجه را تجربه می‌کنند و به دلیل زمستان‌های تاریک طولانی و روزهایی که آفتاب تا نیمه‌های شب در آسمان است با آشفتگی‌ در خواب مواجه هستند. در حال حاضر 11 هزار و 500 نظامی آمریکایی در آلاسکا حضور دارند.

بر اساس گزارش‌ها، ارتش آمریکا طی سال‌های اخیر بیش از 200 میلیون دلار برای بهبود شرایط زندگی نظامیان هزینه کرده است.

در سال 2018 دست کم خودکشی 326 نظامی آمریکایی گزارش شده بود. این تعداد در سال 2019 به 350 نفر افزایش یافت و این میزان در سال 2020 با 385 نفر رکورد جدیدی را بدست آورد.

از سوی دیگر، مطالعات اخیر دانشگاه براون نشان می‌دهد که تعداد نظامیان آمریکایی که از سال 2001 تا کنون خودکشی کرده‌اند از 30 هزار نفر فراتر رفته است.

خودکشی، عامل اصلی مرگ سربازان آمریکایی

کلیدواژه