اسد 13, 1400 11:56 Asia/Kabul
  • پایان ماجرای کشتی ربایی ادعایی در آبهای امارات
    پایان ماجرای کشتی ربایی ادعایی در آبهای امارات

واحد عملیاتی تجارت دریایی بریتانیا که ساعاتی پیش مدعی ربوده شدن احتمالی یک کشتی نفتکش در آبهای نزدیک به امارات شده بود، دقایقی قبل اعلام کرد افرادی که وارد کشتی شده بودند، کشتی را ترک کرده اند.

به گزارش ایرنا، این نهاد بریتانیایی درحالی از پایان یک کشتی ربایی ادعایی خبر می دهد که ادعای مطرح شده این نهاد در ساعات گذشته مبنی بر احتمال ربوده شدن کشتی از سوی منابع رسمی تایید نشده بود.

واحد عملیات تجارت دریایی ارتش بریتانیا شب گذشته گزارش داده بود که احتمالا افراد مسلح کنترل یکی از کشتی‌ها به نام آسفالت پرینسس را در اختیار گرفتند.

اخبار جهت‌دار و مشکوکی از عصر روز گذشته از سوی برخی رسانه‌های آمریکایی و بریتانیایی درباره رخدادهای دریایی در خلیج فارس و دریای عمان منتشر و به صورت گسترده توسط برخی رسانه‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بازنشر شد.

این روزها بازار خبرسازی های هدفدار مقام و منابع غربی و صهیونیستی در خصوص حمله به کشتی یا کشتی ربایی در آبهای جنوبی ایران داغ است.

پنجشنبه گذشته نیز ماجرای حمله به یک نفتکش اسرائیلی در دریای عمان مطرح شد و آمریکا، بریتانیا، کانادا، اتحادیه اروپا، سازمان آتلانتیک شمالی ناتو و رومانی در همراهی با رژیم صهیونیستی با متهم کردن ایران در روزهای انتقال قدرت به دولت جدید، سعی در فضای سازی علیه جمهوری اسلامی داشتند.

هشدار سردار شکارچی درباره‌ بسترسازی ماجراجویی جدید علیه ایران

کلیدواژه