سنبله 17, 1400 13:35 Asia/Kabul
  • سازمان جهانی بهداشت: کووید-۱۹ ریشه کن نمی شود
    سازمان جهانی بهداشت: کووید-۱۹ ریشه کن نمی شود

مقام های ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گویند: کووید-۱۹ با وجود واکسیناسیون گسترده و برنامه های تزریق واکسن تقویتی، ریشه کن نخواهد شد.

به گزارش دیو دری،  مقامات سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری اعلام کردند: ویروس کرونا از بین نخواهد رفت و احتمالا مانند آنفولانزا در بین جوامع در گردش خواهد بود.

شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا نیز گزارش داد کارشناسانی مانند مایک رایان  مدیر اجرایی برنامه فوریت های سلامت در سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری به خبرنگاران گفته اند که کووید-۱۹ همچنان به تغییر و تحول خود ادامه خواهد داد و به زودی ریشه کن نخواهد شد.

این در حالی است که نوع جهش یافته ویروس کرونا موسوم به دلتا که از سویه اولیه آن تولید شده است اکنون بیشترین موارد ابتلای جدید در آمریکا را تشکیل می دهد و اطلاعات کلینیکی در این کشور نشان داده است که ایمنی ناشی از واکسن های "فایزر"، "مادرنا" و "جانسون اند جانسون" به مرور کمتر می شود و برای کنترل افزایش ابتلاهای جدید به واکسن های تقویتی نیاز است.

مقام های آمریکایی برآورد می کنند که واکسن های تقویتی تا ۲۰ سپتامبر آماده می شوند و گزارش های جدید نشان می دهد که ناظران فدرال ممکن است به زمان بیشتری برای انجام تحقیقات درباره تاثیر آنها بر سلامت نیاز داشته باشند.

براساس آخرین آمار حدود 223 میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از 4 میلیون و 600 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت: "دلتا" مسری ترین نوع کروناست

مدیر سازمان جهانی بهداشت: در مرحله بسیار خطرناک همه‌گیری کرونا هستیم

 

کلیدواژه