سنبله 25, 1400 12:18 Asia/Kabul
  • ادعای فرانسه درباره هلاکت سرکرده داعش در «صحرای بزرگ»
    ادعای فرانسه درباره هلاکت سرکرده داعش در «صحرای بزرگ»

رئیس‌جمهور فرانسه از هلاکت سرکرده تروریست‌های داعش در منطقه «صحرای بزرگ» آفریقا خبر داد.

به گزارش رادیودری، «امانوئل ماکرون» روز پنجشنبه ادعا کرد، نظامیان فرانسوی "عدنان ابو ولید الصحراوی" سرکرده تروریست‌های داعش  را در «صحرای بزرگ» آفریقای شمالی کشته‌اند.

رئیس‌جمهور فرانسه این اقدام را «موفقیت بزرگ دیگری» در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش در منطقه صحرای بزرگ آفریقا توصیف کرد.

الصحراوی سرکرده یکی از شاخه‌های گروه تروریستی داعش در منطقه مرزی متصل‌کننده مالی، بورکینافاسو و نیجر بود که فعالیت‌های تروریستی زیادی نیز انجام داده بودند.

بر این اساس، الصحراوی در سال ۲۰۱۵ با داعش بیعت کرده و گروه وی به عنوان یکی از فعال‌ترین شاخه‌های تروریستی داعش در آفریقا به شمار می‌رفت که در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ حملات زیادی را انجام دادند.

کارشناسان سازمان ملل متحد اخیرا در گزارشی تاکید کردند، آفریقا در نیمه نخست سال 2021، بیشترین لطمه را از گسترش نفوذ گروه های تروریستی داعش و القاعده متحمل شده است.

این کارشناسان در این گزارش، گسترش نفوذ گروه های تروریستی داعش و القاعده در برخی کشورهای آفریقایی از جمله مالی، بورکینافاسو، ساحل عاج، نیجر، سنگال، نیجریه، کامرون، چاد، نیجر، سومالی، کنیا، موزامبیک و تانزانیا را نگران کننده توصیف کرد.

داعش هلاکت سرکرده خود را تائید کرد

کلیدواژه