عقرب 22, 1400 15:08 Asia/Kabul
  • پوتین: رزمایش ناتو در دریای سیاه، چالشی برای روسیه است
    پوتین: رزمایش ناتو در دریای سیاه، چالشی برای روسیه است

رئیس جمهوری روسیه از کاربرد هواپیماهایی با سلاح های راهبردی در رزمایش نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) انتقاد کرد.

به گزارش رادیو دری؛ «ولادیمیر پوتین» روز شنبه در برنامه مسکو در کانال تلویزیونی «روسیه یک» گفت: رزمایش از پیش برنامه ریزی نشده آمریکا و متحدانش در ناتو در دریای سیاه چالشی جدی برای فدراسیون روسیه است.

رئیس جمهوری روسیه افزود: با وجود فعالیت تنش زای ناتو، نیازی به تشدید تنش از طرف مسکو در دریای سیاه نیست و ارتش روسیه فقط به مشایعت هواپیماها و کشتی‌های ناتو بسنده می کند.

پوتین همچنین برخی ادعاها را مبنی بر اینکه  روسیه در حال تدارک برای حمله به اوکراین است، نادرست خواند.

پیش از این، بلومبرگ گزارش داده بود که مقامات آمریکایی در گفتگو با همتایان خود در اتحادیه اروپا از  اینکه روسیه ممکن است در اندیشه تهاجم به اوکراین باشد ابراز نگرانی کرده اند.

رزمایش دریایی چند کشور سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) در حالی در دریای سیاه آغاز شده است که ناوهای روسیه در چند نقطه این دریا در برابر کشتی های جنگی اعضای ناتو و در راس آنها آمریکا صف آرایی کرده اند و همه تحرکات ناتو در این رزمایش با دقت رصد می شود.

این قدرت نمایی نیروهای دریایی روسیه و ناتو برای دومین بار از ابتدای امسال  در دریای سیاه رخ می دهد.

آمریکا و ناتو در سال های اخیر به بهانه تهدیدهای مسکو ضد غرب، حضور گسترده ای نزدیک خاک روسیه و مناطق هم مرز این کشور داشته اند.

پوتین: کریمه با روسیه می ماند

کلیدواژه