قوس 06, 1400 16:59 Asia/Kabul
  • مقام روس: روسیه به اوکراین حمله نخواهد کرد
    مقام روس: روسیه به اوکراین حمله نخواهد کرد

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه، ادعای آمریکا مبنی بر احتمال حمله نیروهای روسی به اوکراین را اقدام تبلیغاتی واشنگتن دانست.

به گزارش رادیو دری؛  «سرگئی نارشکین» روز شنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه ۱ تاکید کرد: هیچ حمله ای از طرف روسیه به اوکراین صورت نخواهد گرفت. 

وی افزود: هر آنچه که پیرامون این موضوع (حمله احتمالی روسیه به اوکراین) مطرح است، اقدامات تبلیغاتی و شرورانه وزارت خارجه آمریکا است.

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه اضافه کرد که این ادعاهای جعلی برای اینکه دیگران آن را اعلام کنند مطرح  و به این وسیله به تنش ها دامن زده می شود. 

به گفته نارشکین، از نظر آمریکا، اوکراین ارزش چندانی ندارد و می تواند برای اهداف واشنگتن قربانی شود اما خود مقامهای اوکراینی نیز تمایل برای برافروختن آتش مناقشه دارند. 

در چند روز گذشته برخی رسانه های آمریکایی به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا و اوکراین اعلام کردند که روسیه قصد دارد اواسط زمستان امسال به اوکراین حمله کند.

روسیه بارها عنوان کرده اقدامات نظامی‌اش در مرز با اوکراین اقداماتی عادی است اما آمریکا و متحدانش همچنان قصد دارند شرایط مرز روسیه و اوکراین را پرتنش جلوه دهند.

رزمایش مشترک آمریکا و ناتو با اوکراین برای رقابت با روسیه

کلیدواژه