قوس 08, 1400 08:46 Asia/Kabul
  • رئیس جمهوری پاکستان: تحریم‌های یکجانبه آمریکا امنیت منطقه را هدف گرفته است
    رئیس جمهوری پاکستان: تحریم‌های یکجانبه آمریکا امنیت منطقه را هدف گرفته است

رئیس جمهوری پاکستان با اشاره به اقدام های قهری و یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، افزود: تحریم‌های یکجانبه پیامدهای جدی برای صلح و امنیت منطقه ما دارد.

به گزارش رادیو دری؛ «عارف علوی» روز یکشنبه در سخنانی در پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی(اکو) درعشق‌آباد پایتخت ترکمنستان با اشاره به اینکه همه ما شاهد تاثیرات منفی تحریم های قهری و یکجانبه در منطقه خود هستیم، افزود: مسدود کردن دارایی‌ها و اعمال محدودیت‌های بانکی، درد و رنج بشری را بدتر می‌کند و پیامدهای جدی برای صلح، امنیت و رفاه منطقه به همراه دارد.

وی با یادآوری اینکه منطقه پیرامون اکو دارای تمام عناصر مورد نیاز برای یکپارچگی اقتصادی و رشد سریع معیشتی است، ادامه داد که منابع غنی، نیروهای مبتکر، مجاورت جغرافیایی، و فرهنگ و میراث مشترک از ویژگی های این منطقه به شمار می رود. 

علوی توضیح داد که به دلایل تاریخی سازمان اکو از نظر تجارت، سرمایه‌گذاری، مالی، زیرساخت‌ها، زنجیره‌های ارزش منطقه‌ای، تحرک نیروی کار و ادغام اجتماعی در میان کم‌ترین مناطق یکپارچه است.

عارف علوی به اوضاع افغانستان اشاره کرد و گفت: کلید ارتباطات منطقه‌ای در گروی صلح در افغانستان است.

رئیس جمهوری پاکستان خواستار نقش آفرینی جهان اسلام از جمله اعضای سازمان اکو برای جلوگیری از فاجعه انسانی در افغانستان که می تواند هرج و مرج، درگیری و تهدید تروریسم را در این کشور احیا کند، شد.

وی تاکید کرد: دارایی های مسدود شده افغانستان از سوی آمریکا باید برای کمک به کاهش رنج مردم این کشور آزاد شود.

 

کلیدواژه