قوس 11, 1400 13:48 Asia/Kabul
  • مجمع عمومی سازمان ملل تصویب قطعنامه علیه اسرائیل را تمدید کرد
    مجمع عمومی سازمان ملل تصویب قطعنامه علیه اسرائیل را تمدید کرد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر خواستار خروج کامل رژیم اشغالگر اسرائیل از جولان اشغالی سوریه شد.

به گزارش رادیودری، در قطعنامه  امروز پنجشنبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد  آمده است که تصمیم «اسرائیل» در 14 دسامبر 1981 (23قوس 1360)مبنی بر تحمیل قوانین و حاکمیت خود بر جولان اشغالی سوریه باطل و بی اعتبار است و هیچ گونه مشروعیتی ندارد، همانطور که شورای امنیت در قطعنامه شماره 497 خود در سال 1981تأکید کرده و از «اسرائیل» خواسته است که اقدامات خود را لغو و از کل جولان اشغالی سوریه تا خط 4 ژوئن 1967 میلادی عقب نشینی کند.

براساس این گزارش، 94 کشور به این قطعنامه رأی مثبت دادند و 69 کشور نیز رأی ممتنع دادند. 

«بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ادامه ناتوانی سازمان ملل در اجرای قطعنامه های خود، رژیم اشغالگر اسرائیل را تشویق می کند تا به اقدامات تجاوزکارانه خود علیه شهروندان سوری در جولان اشغالی سوریه ادامه دهد.

وی افزود: سوریه از سازمان ملل می‌خواهد تا اقداماتی قاطع و فوری برای عملی کردن تصمیمات خود به منظور تضمین خاتمه دادن به اشغال جولان سوریه و دیگر سرزمین‌های عربی توسط رژیم صهیونیستی اتخاذ کند.

صباغ گفت: سوریه بر حق قاطع خود مبنی بر بازپس گیری کل جولان اشغالی سوریه تاکید می کند و این حق مشمول مذاکره نیست و هرگز با گذر زمان ساقط نمی شود.

تصویب 5 قطعنامه در حمایت از "فلسطین" و "جولان سوریه" در مجمع عمومی سازمان ملل

کلیدواژه