قوس 15, 1400 09:04 Asia/Kabul
  • ترامپ: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا یک \
    ترامپ: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا یک \"احمق لعنتی\" است

ترامپ در یک سخنرانی در فلوریدا، مارک میلی را یک "احمق لعنتی" توصیف کرد.

به گزارش رادیو دری به نقل از پایگاه خبری بیزنس اینسایدر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در این سخنرانی که به میزبانی یک سازمان محافظه‌کار به نام "اقدام مهم" انجام شد در میان استقبال شرکت کنندگان از مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به خاطر خروج نیروهای این کشور از افغانستان در اوت ۲۰۲۱ انتقاد کرد و او را یک "احمق لعنتی" نامید.

در ویدئویی که از این مراسم سخنرانی وایرال شده، ترامپ گفته است: در آن لحظه‌ای که ما از افغانستان خارج شدیم من گفتم که همه چیز را باید از افغانستان خارج کنیم اما دولت بایدن خیلی از تجهیزات را همانجا باقی گذشتند. 

رئیس جمهوری سابق آمریکا مارک میلی را مورد استهزاء قرار داد و افزود: هرگز صحبت‌های میلی را فراموش نمی‌کنم که به من گفت: " باقی گذاشتن تجهیزات خیلی ارزانتر از برگرداندن آنها تمام می‌شود".

بر اساس این گزارش همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در ۱۵ اوت سال جاری/ 24 اسد 1400، ۷۳ فروند جنگنده به همراه ۱۰۰ وسیله نقلیه و سایر تجهیزات توسط آمریکایی‌ها در افغانستان رها شد.

این نخستین باری نیست که ترامپ به مارک میلی می‌تازد. در ژوئن ۲۰۲۱ نیز رئیس جمهوری جمهوری خواه آمریکا وی را بابت اظهارات ناراحت کننده و رقت انگیز درباره "تئوری انتقادی نژاد" - پیشنهاد می‌کند که برتری سفید و قدرت نژادی به مرور زمان باقی می‌ماند - محکوم کرده بود.

خروج از افغانستان شرم‌آورترین لحظه تاریخ آمریکا بود

کلیدواژه