قوس 17, 1400 17:41 Asia/Kabul
  • رئیس سیا: ایران و روسیه موهایم را سفید کردند
    رئیس سیا: ایران و روسیه موهایم را سفید کردند

رئیس سازمان سیا مدعی شد که مذاکرات منتهی به توافق ژنو با ایران و کار به عنوان سفیر آمریکا در روسیه در اوایل دهه ۲۰۰۰ آنقدر استرس‌زا بود که باعث سفیدی موهایش شده است.

به گزارش رادیو دری، «ویلیام برنز» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه ای با اشاره به توافقنامه برجام که در سال ۲۰۱۳ بین ایران و شش کشور دیگر در خصوص برنامه هسته‌ای ایران امضا شد  مدعی شد: بقیه موهای خاکستری من مربوط به مذاکرات با ایرانی‌ها  به ویژه مذاکرات سال ۲۰۱۳ است.

 کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای خود متهم کرده‌اند که ایران این ادعاها را به شدت رد کرده است.

دور جدید مذاکرات وین برای رفع تحریم‌ها و احیای برجام از روز دوشنبه بیست و نهم نوامبر در پایتخت اتریش آغاز شد و روز جمعه  سوم دسامبر پایان یافت.

«علی باقری کنی» مذاکره کننده ارشد ایران گفته است: در این نشست تاکید شد که پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران در مورد لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه و موضوع هسته‌ای روی میز است.

وی  افزود: طرف‌های مقابل اعلام کردند که برای ارائه پاسخ‌های مستدل، مستند و منطقی به پیشنهادهای ایران نیازمند مشورت با پایتخت‌ها هستند.

استقبال اولیانوف از رویکرد ایران برای ادامه مذاکرات وین

 

کلیدواژه