قوس 28, 1400 10:20 Asia/Kabul
  • اذعان پنتاگون به قتل هزاران غیرنظامی در غرب آسیا در حملات اشتباه آمریکا
    اذعان پنتاگون به قتل هزاران غیرنظامی در غرب آسیا در حملات اشتباه آمریکا

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی اعلام کرد که جنگ های هوایی آمریکا در غرب آسیا دچار ”اطلاعات عمیقا نادرست“ بوده که به مرگ هزاران غیرنظامی از جمله کودکان منجر شده است.

به گزارش رادیو دری؛ روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" نوشت: اسناد تازه به دست آمده از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نشان می دهد که گزارش های مربوط به بیش از 1300  مورد تلفات غیرنظامیان موجب وارد شدن خدشه به روایت دولت این کشور از جنگی می شود که با بمب های هدایت شونده صورت گرفته است.

براساس این گزارش، حتی در یک مورد از اسناد ثبت شده هم اثری از کشف خطا یا اقدام انضباطی نیست.

به نوشته  این روزنامه آمریکایی، تحقیقات نشان می دهد شمار تلفات غیرنظامیان به شدت کمتر از حد واقعی شمارش شده و دست کم صدها نفر بیشتر از گزارش هاست.

نیویورک تایمز افزود: نیروهای آمریکایی در یک دوره 5 ساله بیش از 50 هزار حمله هوایی در افغانستان، عراق و سوریه اجرا کردند که دقت موجود در آن از آن چیزی که تبلیغ شده بود بسیار کمتر بود.

این روزنامه، اسناد پنتاگون را از طریق درخواست های مبتنی بر آزادی اطلاعات که در سال 2017 آغاز شد و نیز دادخواست های ثبت شده علیه وزارت دفاع آمریکا و فرماندهی مرکزی این کشور به دست آورده است.

افشای آمار دروغ پنتاگون درباره تلفات غیر نظامیان در عملیات های به اصطلاح ضد تروریستی آمریکا در دیگر کشورها پرده از ماهیت ضد انسانی اقدامات نظامی واشنگتن و بی اعتنایی آن به جان مردم بی گناه که آماج حملات هوایی و پهپادی ارتش آمریکا قرار می گیرند بر می دارد.

این مساله اعتراض های مکرر سازمان های حقوق بشری را موجب شده است.

دروغگویی پنتاگون درباره تلفات غیرنظامیان بر اثر اقدامات ارتش آمریکا

افزایش تلفات غیرنظامیان افغان براثر عملیات تروریستهای آمریکایی

 

کلیدواژه