قوس 29, 1400 17:39 Asia/Kabul
  • هشدار روسیه درباره پیامدهای اقدامات خصمانه ناتو
    هشدار روسیه درباره پیامدهای اقدامات خصمانه ناتو

رئیس هیات روسیه در مذاکرات امنیتی و کنترل تسلیحات در وین هشدار داد که روسیه به اقدامات خصمانه ناتو پاسخ نظامی خواهد داد.

به گزارش رادیودری، «کنستانتین گاوریلوف» امروز (دوشنبه) در گفت و گو با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ تصریح کرد: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) این واقعیت را درک می کند که نباید علیه روسیه اقدامات خصمانه کرد.

رئیس هیات روسیه در مذاکرات امنیتی و کنترل تسلیحات در وین افزود: گفت و گو بین ناتو و روسیه باید جدی باشد و به رغم توانمندی و قدرت ناتو، باید اقدامات مشخص برای تنش زدایی بین دو طرف صورت گیرد در غیر این صورت، روسیه پاسخ نظامی می دهد.

 به گفته گاوریلوف، اکنون شرایط حساسی بین روسیه و ناتو بوجود آمده است.  

رئیس هیات روسیه در مذاکرات امنیتی و کنترل تسلیحات در وین تصریح کرد، آمریکا مجبور است با روسیه در مورد تضمین های امنیتی وارد گفت و گو شود. 

وزارت خارجه روسیه پیشتر پیش نویس توافقنامه‌هایی بین روسیه و ایالات متحده درباره تضمین‌های امنیتی و توافقنامه اقدامات لازم برای تضمین امنیت فدراسیون روسیه و کشورهای عضو ناتو را به طرف آمریکایی تحویل داد. 

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و مذاکره کننده ارشد هسته ای و موشکی این کشور اعلام کرده است، روسیه هنوز پاسخی از طرف آمریکایی درباره پیشنهاد ارائه تضمین های امنیتی دریافت نکرده است. 

روابط روسیه و ناتو بسیار پرتنش است و پس از روی کار آمدن حکومت غرب گرا در کی یف در سال ۲۰۱۴، پیمان ناتو همکاری ها با مسکو را متوقف کرده و هر ساله چند رزمایش در نزدیکی مرزهای روسیه ازجمله در دریای سیاه برگزار می کند و مسکو نیز برای قدرت نمایی رزمایش هایی را برگزار می کند. 

انتشار پیش نویس سند امنیتی پیشنهادی روسیه با آمریکا و ناتو

کلیدواژه