جدی 22, 1400 08:58 Asia/Kabul
  • آمریکا بزرگترین ویرانگر در جهان طی دو دهه اخیر شد
    آمریکا بزرگترین ویرانگر در جهان طی دو دهه اخیر شد

ارتش آمریکا و نیروهای هوایی آن در ۲۰ سال گذشته به طور متوسط ۴۶ حمله هوایی در هر روز انجام داده اند.

به گزارش رادیودری به نقل از تارنمای آمریکایی «کامن دریمز» (Common Dreams)، میدیا بنجامین بنیانگذار گروه ضد جنگ کد پینک و نیکلاس دیویس پژوهشگر این گروه در گزارشی اعلام کردند: پنتاگون سرانجام نخستین "خلاصه عملکرد نیروی هوایی" (Airpower Summery) خود را از زمان روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، منتشر کرد.

این گزارش های ماهانه از سال ۲۰۰۷ برای مستندسازی تعداد بمب‌ها و موشک‌های پرتاب شده توسط نیروهای هوایی تحت رهبری ایالات متحده در افغانستان، عراق و سوریه از سال ۲۰۰۴ منتشر شده است اما ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا، پس از فوریه ۲۰۲۰ انتشار آنها را متوقف کرد و بر بمباران‌های مستمر ایالات متحده سرپوش گذاشت.

در طول ۲۰ سال گذشته نیروهای هوایی ایالات متحده و متحدانش بیش از ۳۳۷ هزار بمب و موشک بر روی سایر کشورها ریخته یا شلیک کرده‌اند، به عبارتی به طور متوسط ‌۴۶ حمله در هر روز برای ۲۰ سال.

طبق این گزارش، این بمباران بی پایان نه تنها برای قربانیانش مرگبار و ویرانگر بوده است، بلکه به طور گسترده به عنوان تضعیف جدی صلح و امنیت بین المللی شناخته شده است.

دولت و تشکیلات سیاسی ایالات متحده به طرز چشمگیری موفق بوده اند که افکار عمومی آمریکا را در مورد عواقب وحشتناک این کارزاهای طولانی مدت کشتار جمعی، در تاریکی نگاه دارند و به آنها اجازه می دهند توهم نظامی گری ایالات متحده به عنوان نیرویی برای خیر در جهان را به خاطر شعارهای سیاسی داخلی خود حفظ کنند.

وزیر خارجه چین: آمریکا بزرگترین ویرانگر نظم بین المللی است

کلیدواژه