جدی 23, 1400 10:45 Asia/Kabul
  • اولیانوف: مذاکرات وین رو به جلو حرکت می‌کند
    اولیانوف: مذاکرات وین رو به جلو حرکت می‌کند

مذاکره کننده ارشد روسیه، روند گفت‌ وگوها در وین با محوریت رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی ضد ایران، را رو به جلو توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، "میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین چهارشنبه شب در توییتر با اشاره به دیدار خود با "رابرت مالی" نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران نوشت، "برداشت‌ها این است که  مذاکرات وین رو به جلو حرکت می‌کند".

هیات آمریکایی به ریاست "رابرت مالی" به وین سفر کرده است تا به صورت غیر مستقیم در روند گفت‌ وگوهای وین شرکت کند.

هشتمین دور از گفت‌ وگوهای وین  با محوریت رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی ضد ایران، از دوشنبه 27 دسامبر 2021 با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست "علی باقری" مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و "انریکه مورا"  معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده است.

 "وانگ کوان" مذاکره کننده ارشد چین دوشنبه شب پس از دیدار با "علی باقری" معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران  در وین، گفت: ایران با ارائه ایده‌های تازه و جامع نقش بسیار سازنده‌ای را در گفت‌ وگوها ایفا می‌کند.

 "وانگ کوان"  با بیان اینکه چین و ایران گفت‌ وگوهای دائمی را در جریان مذاکرات دارند و دو طرف درباره تمام مسائل مذاکراتی تبادل نظر می‌کنند تصریح کرد، چین قویا از خواسته های منطقی ایران در مورد مسائل هسته ای حمایت می کند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده است با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که توافق برجام را نقض کرده این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد و لازم است اجرای تعهدات آمریکا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد.

کاخ سفید: خروج ترامپ از برجام اشتباهی بزرگ بود

کلیدواژه