جدی 30, 1400 10:57 Asia/Kabul
  • سازمان جهانی بهداشت: کرونا به پایان نرسیده است
    سازمان جهانی بهداشت: کرونا به پایان نرسیده است

سازمان جهانی بهداشت با توجه به آن که فرانسه، آلمان رکوردهای جدیدی از مبتلایان را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کردند، هشدار داد که همه‌گیری کرونا هنوز به پایان نرسیده است.

به گزارش رادیودری، تدروس آدهانوم رییس سازمان جهانی بهداشت در مقر این سازمان در ژنو به خبرنگاران نسبت به نادیده گرفتن اومیکرون به عنوان بیماری خفیف هشدار داد و افزود: این سویه همچنان به شیوع های جدید از آمریکای لاتین تا شرق آسیا پس از اولین بار شناسایی در جنوب آفریقا در ماه نوامبر ادامه می دهد.

شیوع گسترده سویه اومیکرون در سراسر جهان برخی از دولت ها را وادار کرده تا اقدامات جدیدی را اعمال کنند و در عین حال سرعت انتشار واکسن های تقویت کننده واکسن را افزایش دهند.

در همین حال اروپا به کانون شیوع سویه اومیکرون تبدیل شده؛ به طوری که تعداد موارد ابتلا در آلمان به بیش از یکصد هزار نفر افزایش یافته است و فرانسه نیز نزدیک به نیم میلیون مورد مبتلا را در روز سه شنبه گزارش کرده است.

هفته گذشته پنج میلیون مورد ابتلا در اروپا گزارش شد و سازمان جهانی بهداشت پیش‌بینی کرده است که اومیکرون می‌تواند نیمی از اروپایی‌ها را تا ماه مارس مبتلا و بیمارستان‌های سراسر قاره اروپا را پر کند.

به گفته مقامات آلمان روز سه شنبه ۱۱۲ هزار و ۳۲۳ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۲۳۹ مورد مرگ و میر ثبت شده است که اومیکرون در بیش از ۷۰ درصد موارد مبتلایان دیده شده است.

آیا کرونا نفس های آخر را می کشد؟

کلیدواژه