دلو 04, 1400 17:06 Asia/Kabul
  • هشدار روسیه به ناتو درباره استقرار نیرو در شرق اروپا
    هشدار روسیه به ناتو درباره استقرار نیرو در شرق اروپا

روسیه درباره استقرار نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در شرق اروپا هشدار داده است.

مجلس دومای روسیه اعلام کرد، مسکو به استقرار نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در کشورهای حوزه بالتیک و شرق اروپا واکنش مناسب نشان خواهد داد.

"الکساندر گروشکو" معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه ضمن محکوم کردن تحرکات جدید ناتو در شرق اروپا گفت، زبان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی زبان تهدید و فشار نظامی است.

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی روز دوشنبه در بیانیه ای ادعا کرد، اعضای ناتو، نیروها، جنگنده‌ ها و کشتی‌ های جنگی بیشتری را به کشورهای شرق اروپا به بهانه مقابله با حمله احتمالی روسیه به اوکراین اعزام می‌ کنند.

این ادعای ناتو در حالی مطرح شده که روزنامه ایتالیایی "ریپابلیکا" مدعی شده است، شمارش معکوس برای حمله روسیه به اوکراین آغاز شده است.

این روزنامه ایتالیایی ادعا کرده است، ظرف سه هفته استقرار نیروهای روسیه در مرزهای اوکراین تکمیل شده و از دهم فوریه 2022، صد و چهل هزار نیروی روس از سه نقطه، اوکراین را محاصره می‌ کنند.

روابط روسیه و آمریکا و ناتو در هفته های اخیر پرتنش شده و مسکو هشدار داده است که در صورت استقرار تسلیحات ناتو در نزدیکی مرزهای خود و عضویت اوکراین و گرجستان در این پیمان به این اقدامات پاسخ نظامی خواهد داد.

آمریکا در کنار متحدان خود در ناتو و هم نوا با دولت غربگرای اوکراین ، روسیه را متهم به آمادگی برای حمله به اوکراین کرده اند.

در مقابل روسیه اتهامات غرب درباره قصد مسکو برای حمله به اوکراین را رد کرده و آمریکا و متحدان اروپایی اش را به تشدید عامدانه تنش‌ها متهم کرده است.

رزمایش مشترک آمریکا و ناتو با اوکراین برای رقابت با روسیه

کلیدواژه