دلو 06, 1400 13:14 Asia/Kabul
  • هشدار اوکراین درباره پیامدهای جنگ احتمالی با روسیه
    هشدار اوکراین درباره پیامدهای جنگ احتمالی با روسیه

وزیرخارجه اوکراین هشدار داد در صورت وقوع جنگ با روسیه و شکست آمریکا در این رویارویی، عواقب آن متوجه واشنگتن و مردم آمریکا خواهد بود.

شبکه خبری سی ان ان در مصاحبه با «دمیترو کولبا» وزیرخارجه اوکراین گزارش داد، مقامات اوکراینی می گویند عواقب جنگ فراتر از این منطقه خواهد بود.

وزیرخارجه اوکراین درباره وقوع یک رویارویی نظامی با روسیه گفت، من نمی توانم ذهنیت پوتین را بخوانم و فکر نکنم کسی دیگر هم بتواند این کار را انجام دهد، ما در وضعیتی قرار داریم که هرچیزی ممکن است روی دهد.

کولبا نسبت به شکست آمریکا در اوکراین هشدار داد و گفت که عواقب این شکست فرای خط مقدم جنگ خواهد بود.

دمیترو کولبا درادامه افزود، چنانچه آمریکا در اینجا شکست بخورد، پیامی روشن برای دشمنان و رقبا خواهد داشت و این پیام آن خواهد بود که اکنون آمریکا دیگر کشور متفاوتی است و آنها (متخاصمان آمریکا) می توانند بتازند؛ آنگاه این مردم آمریکا خواهند بود که عواقب آن را خواهند پرداخت.

روابط آمریکا و غرب با روسیه از سال ۲۰۱۴ به دنبال الحاق شبه جزیره کریمه به آن کشور متشنج شد؛ غرب به بهانه دخالت روسیه در اوضاع داخلی اوکراین، روسیه را بارها تحریم کرده است؛ مسکو این ادعای غرب را رد می‌کند.

در ماه‌های اخیر نیز به دلیل ادعای غرب درباره صف‌آرایی نظامی روسیه در مرزهای اوکراین، روابط ناتو و روسیه دچار تنش شده است.  آمریکا و ناتو که همواره به دنبال سلطه‌جویی هستند، سالیان درازی است که نیروهای خود را در کشورهای اطراف روسیه مستقر کرده‌اند و اخیرا هم با تحریک لفظی در حالیکه مقامات مسکو به صراحت اعلام کرده‌اند برنامه‌ای برای حمله به اوکراین ندارند، بر شدت این حضور و ارسال جنگ‌افزارهای ساخت خود افزوده‌اند. 

کرملین: مرزهای روسیه و اوکراین پرتنش است

کلیدواژه