حوت 16, 1400 14:23 Asia/Kabul
  • انتقاد نخست وزیر پاکستان از \
    انتقاد نخست وزیر پاکستان از \"ناتو\"

نخست وزیر پاکستان نتیجه همکاری کشورش با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" در سال های گذشته را زیانبار توصیف کرد.

به گزارش رادیو دری؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان روز دوشنبه در واکنش به نامه سفرای کشور‌های عضو ناتو به "اسلام آباد" مبنی بر درخواست آن‌ها از پاکستان برای محکومیت حمله روسیه به اوکراین گفت: همکاری با ناتو در گذشته چیزی جز خسارت برای پاکستان نداشته است.

عمران خان با تاکید بر استقلال پاکستان در برقراری روابط با کشورها ،افزود: همکاری پاکستان با ناتو در افغانستان سبب قربانی شدن ۸۰ هزار پاکستانی در جنگ علیه تروریسم و خسارت ۱۰۰ میلیارد دلاری به اقتصاد این کشور شد.

عمران خان با انتقاد از اقدام سفرای کشور‌های عضو ناتو به نوشتن نامه برای دولت اسلام آباد گفت: هنگامی که پاکستان از ناتو در جنگ افغانستان حمایت کرد، این کشور‌ها بجای تشکر،اسلام آباد را عامل شکست خود در افغانستان قلمداد کردند، حالا انتظار دارند پاکستان چشم بسته به درخواست های آن‌ها عمل کند.

وی اظهار داشت: سفرای کشور‌های اروپایی عضو ناتو چرا به هند که کاملا آشکارا قوانین بین المللی و حقوق بشری را نقض می‌کند نامه نمی‌نویسند.عمران خان گفت: باتو باید بداند پاکستان به هیچ عنوان برده آنها نیست.

پس از اعلام موضع دولت اسلام آباد مبنی بر ضرورت حل بحران اوکراین از طریق دیپلماسی و عدم شرکت نماینده این کشور در نشست سازمان ملل برای تصویب قطعنامه علیه روسیه، سفرای کشور‌های عضو ناتو در اسلام آباد در نامه‌ای خواستار محکومیت حمله روس به اوکراین توسط پاکستان شدند.

سخنان عمران‌خان درباره نتیجه معکوس جنگ آمریکا علیه تروریسم

کلیدواژه