ثور 01, 1401 08:51 Asia/Kabul
  • آمریکا دوباره روسیه را تحریم کرد
    آمریکا دوباره روسیه را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه روسیه خبر داد.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین، آمریکا و متحدانش تحریم ها و فشارها علیه روسیه را به شدت افزایش داده اند.

به گزارش رادیو دری، وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، 29 شخصیت و 40 نهاد روس را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

براساس اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، این تحریم ها شرکت هایی را که در صنعت استخراج ارز دیجیتال فعالیت می کنند، هدف قرار می دهد.

روسیه از  24 فوریه/5حوت عملیاتی را در اوکراین در راستای  حمایت از جمهوری‌های خودخوانده "دونتسک" و "لوهانسک" آغاز کرده است.

روسیه  اعلام کرده است حمله این کشور به اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است.

در همین رابطه "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، اخیرا هدف مسکو از «عملیات» در اوکراین را "نازی‌ زدایی" و نیز رها کردن مناطق روس‌ زبان این کشور از نسل‌کشی عنوان کرد.

مسکو پیش از این بارها به کشورهای غربی درباره تسلیح اوکراین و نیز بی‌توجهی به نقض حقوق بشر و حملات نیروهای اوکراینی به ساکنین روس تبار در شرق اوکراین هشدار داده بود.

مناطق دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین روس نشین هستند. این 2 منطقه در سال 2014 در پی کودتای غربگرایان علیه دولت وقت، خودمختاری خود از دولت مرکزی اوکراین را اعلام کردند.

دولت غرب گرای اوکراین پس از تحولات سال 2014 و برکناری "ویکتور یانوکویچ" رئیس جمهور روس گرای وقت این کشور، تلاش مستمری برای نزدیکی با اروپا و آمریکا و نیز عضویت در نهادهای غربی به ویژه ناتو  و اتحادیه اروپا را در پیش گرفته است. در عین حال غربی ها به سرکردگی آمریکا با هدف مهار و محاصره روسیه سیل کمکهای نظامی و تسلیحاتی خود را به سوی اوکراین روانه کرده و ناتو نیز به صورتی فزاینده با برگزازی رزمایش های مشترک و آموزش نظامیان اوکراینی در اوکراین حضور پیدا کرده است. 

روسیه در همین زمینه بارها اعلام کرده، اجازه نخواهد داد کشورش از خاک اوکراین تهدید شود.

ریابکوف: آمریکا به دنبال بهانه تازه برای تحریم‌های دوباره روسیه است

کلیدواژه