ثور 11, 1401 07:52 Asia/Kabul
  • لاوروف: ناتو از توافق سیاسی میان روسیه و اوکراین جلوگیری می کند
    لاوروف: ناتو از توافق سیاسی میان روسیه و اوکراین جلوگیری می کند

وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه در مصاحبه‌ای گفت که ناتو هر کاری انجام می‌هد تا از تکمیل عملیات ویژه روسیه در اوکراین از طریق توافق‌های سیاسی جلوگیری کند.

به گزارش رادیو دری، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری چینی شینهوا افزود: کشورهای عضو ناتو به صورت آشکارا حمایت خود از رژیم اوکراین را اعلام می‌کنند و هر کاری انجام می‌دهند تا مانع از تکمیل عملیات از طریق رسیدن به توافق‌های سیاسی شوند.

سرگئی لاوروف در حالی این اظهارات را مطرح کرد که کی‌یف روز جمعه هشدار داد که مذاکرات برای پایان دادن به عملیات نظامی روسیه در اوکراین که در سومین ماه خود است، در معرض خطر شکست و فروپاشی قرار دارد.

اوکراین و روسیه از 29 مارس/9حمل تاکنون هیچ‌گونه نشست رو در رو درخصوص مذاکرات صلح برگزار نکرده‌اند و جو مذاکرات نیز به دنبال اتهام‌زنی‌های اوکراین مبنی بر حملات روسیه به غیرنظامیان علی‌رغم عقب‌نشینی نیروهای روس از مناطق اطراف کی‌یف تیره و تار شده است و این در حالی است که مقام‌های مسکو بارها تمامی اتهامات غرب و اوکراین را رد کرده‌‌اند.

مسکو بارها اعلام کرده است که عملیات نظامی این کشور در اوکراین با هدف خلع سلاح و نازی زدای اوکراین صورت گرفته است و نیروهای مسلح این کشور تنها زیرساخت‌های نظامی اوکراین و نه مکان‌های غیرنظامی را هدف قرار می‌ دهند.

تاکید ناتو بر حل دیپلماتیک بحران اوکراین

کلیدواژه