ثور 15, 1401 13:24 Asia/Kabul
  • تلاش برای پایان دادن به مصرف گوشت سگ در کره جنوبی
    تلاش برای پایان دادن به مصرف گوشت سگ در کره جنوبی

وزیر کشاورزی دولت منتخب کره جنوبی گفت: به دنبال پایان دادن به مصرف گوشت سگ از طریق اجماع (عمومی) است.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری یونهاپ، چانگ هوانگ کیون در این باره افزود: با توجه به افزایش شمار خانواده هایی که در خانه ها و نیز همراه خود، سگ نگه می دارند و با توجه به درخواست فزاینده عمومی مردم مبنی بر آنکه باید به حقوق حیوانات احترام گذاشت، ممنوعیت مصرف گوشت سگ، مسیری است که جامعه ما اکنون وارد آن شده است.

وزیر کشاورزی دولت منتخب کره جنوبی که اواسط ماه آوریل توسط "یون سوک یئول"، رئیس جمهور منتخب کره جنوبی به سمت وزیر کشاورزی، غذا و امور روستایی منصوب شد، گفت: درخصوص این موضوع، اختلاف نظر و تضاد مواضع، آنقدر زیاد است که برای حل آن، حتما باید اجماع کلی و گسترده به دست آید. 

یک نهاد مشورتی، متشکل از نمایندگان دولت و جامعه مدنی در کره جنوبی، در دسامبر گذشته برای رسیدگی به این موضوع راه اندازی شد.

وزیر کشاورزی دولت منتخب کره جنوبی می گوید، اگر این کارگروه 21 عضوی، توصیه های سیاسی برای سازش در این خصوص را ارائه دهد، دولت اقداماتی را برای اجرای آنها از جمله بازنگری قانونی انجام خواهد داد.

نتایج نظرسنجی که بنگاه افکار سنجی و پژوهش های اجتماعی ریل میتر، Realmeter در ماه نوامبر انجام داد، نشان داد 48 و 9 دهم درصد مردم کره جنوبی با ممنوعیت مصرف گوشت سگ مخالف بودند. اما 38.6 درصد از آن حمایت کردند.

رئیس جمهور منتخب کره جنوبی در کارزارهای ‏‏انتخاباتی خود، بارها مخالفتش را با مصرف و تجارت گوشت سگ اعلام کرد، اما گفت برای ممنوعیت آن، باید به طور قانونی و با اجماع گسترده اقدام کرد.

کلیدواژه