ثور 24, 1401 18:30 Asia/Kabul
  • پوتین: اوکراین علاقه‌ای به گفت‌وگوهای جدی و سازنده ندارد
    پوتین: اوکراین علاقه‌ای به گفت‌وگوهای جدی و سازنده ندارد

رییس جمهور روسیه در گفت و گوی تلفنی با همتای فنلاندی خود گفت، اوکراین علاقه‌ای به گفت‌وگوهای جدی و سازنده با مسکو ندارد.

به گزارش رادیو دری، کاخ کرملین در بیانیه ای اعلام کرد: ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز شنبه در گفت‌وگوی تلفنی با سولی نینستو همتای فنلاندی خود اظهار داشت، مذاکرات مسکو و کی‌یف وارد مرحله حساسی شده است.

در بیانیه کاخ کرملین در این خصوص آمده است: رهبران روسیه و فنلاند همچنین اوضاع اوکراین را مورد بررسی قرار دادند. پوتین به طور مشخص نظرات خود را درباره روند مذاکرات بین روسیه و طرف اوکراینی مطرح کرد که به طور کلی از سوی کی‌یف به حال تعلیق درآمده است.

این تماس تلفنی امروز در شرایطی برقرار شده که روسیه صادرات برق به فنلاند را به دلیل عدم پرداخت بهای آن از سوی هلسینکی، قطع کرده است. همچنین خشم روسیه از تمایل فنلاند برای پیوستن به ناتو، موضوعی است که اهمیت این تماس تلفنی را مضاعف می سازد.

دفتر رئیس جمهوری فنلاند نیز در بیانیه ای اعلام کرد: این مکالمه، مستقیم و صریح و به دور از تنش بود. خودداری از تنش، مهم تلقی می شود.

رئیس جمهوری فنلاند در این تماس از برنامه کشورش برای پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خبر داد.

روسیه پیش تر اعلام کرد، عضویت فنلاند در ناتو، تهدیدی است که به آن پاسخ خواهد داد، اما چگونگی این پاسخگویی را مشخص نکرده است.

روسیه: مزدوران صهیونیست، کنار اوکراینی‌ها می جنگند

کلیدواژه