ثور 25, 1401 07:22 Asia/Kabul
  • عمران‌خان بار دیگر تهدید به مرگ شد
    عمران‌خان بار دیگر تهدید به مرگ شد

«عمران‌خان» نخست وزیر برکنار شده پاکستان از تداوم تهدید علیه زندگی خود در داخل و خارج از کشور خبر داد و اعلام کرد که وی ویدئویی را آماده و اسامی تمامی توطئه گران را ضبط کرده است.

به گزارش رادیو دری، عمران‌خان شنبه شب در میان اجتماع هزاران نفر از هوادارانش در شهر "سیالکوت" واقع در شرق ایالت پنجاب اظهار کرد: نقشه قتل وی همچنان در دستور کار توطئه گران و این تهدید علیه وی در داخل و خارج پاکستان برقرار است.

عمران‌خان افزود: وی یک ویدئویی را ضبط و در محلی امن قرار داده است و هر زمان که زندگی وی در خطر افتاده و یا به قتل برسد، این ویدئو منتشر و اسم و عناوین تمامی افرادی که در توطئه خارجی و براندازی دولت وی نقش داشته‌اند، افشا خواهد شد.

وی با انتقاد شدید از نهادهای حسابرسی در پاکستان از جمله قوه قضائیه، دولت فعلی این‌ کشور از جمله نخست وزیر و فرزند وی که سروزیر ایالت پنجاب است را به اختلاس کلان و خیانت به کشور متهم کرد.

عمران‌خان نخست وزیر سابق پاکستان ماه گذشته پس از رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس این کشور از مقام خود برکنار و پس از آن دولت جدید پاکستان تشکیل شد.

وی خواستار برگزاری فوری انتخاب زودهنگام در پاکستان است و هشدار داده که در صورت عدم پاسخگویی دولت فعلی به خواسته او، یک تظاهرات میلیونی مردمی به سمت اسلام‌آباد به راه خواهد انداخت.

برکناری «عمران خان» و ثبت نام برای نامزدهای نخست‌ وزیری پاکستان

کلیدواژه