ثور 25, 1401 13:08 Asia/Kabul
  • روسیه حمله اوکراین به کشتی نظامی خود را تکذیب کرد
    روسیه حمله اوکراین به کشتی نظامی خود را تکذیب کرد

وزارت دفاع روسیه با انتشار تصاویری ادعای اوکراین درباره حمله به یک کشتی نظامی این کشور را تکذیب کرد.

ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، 24 فوریه/5حوت دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر و اعلام کرد، هدف روسیه غیرنظامی کردن اوکراین است و قصدی برای اشغال اراضی این کشور ندارد.

روسیه دولت اوکراین را متهم می کند که با همکاری آمریکا در حال اداره کردن آزمایشگاه هایی به منظور تولید تسلیحات میکروبی (بیولوژیک) است اما کی یف و واشنگتن هر دو این امر را تکذیب کرده اند.

به گزارش رادیو دری به نقل از رویترز، وزارت دفاع روسیه با انتشار تصاویری از کشتی جنگی «وسوولود بوبروف» را که بدون هیچ نشانه‌ای از آسیب در حال انجام مأموریت در دریای سیاه است، در بیانیه ای اعلام کرد: این کشتی هیچ آسیبی ندیده است.

گفتنی است، عکسهای منتشر شده روز شنبه از این کشتی در بندر «سواستوپل» در سواحل کریمه گرفته شده است.

این در حالی است، روز جمعه نیروی دریایی اوکراین از حمله به یک کشتی لجستیک نیروی دریایی روسیه در دریای سیاه و آسیب به آن خبر داده بود.

در ماه آوریل نیز ارتش اوکراین از انهدام مهمترین رزم‌ناو ناوگان دریای سیاه روسیه با نام «مسکو» خبر داده بود که وزارت دفاع روسیه آن را رد و اعلام کرد که برای این ناو جنگی حادثه پیش آمده و برا اثر طوفان ابتدا دچار آتش سوزی و سپس غرق شده است.

این ادعاهای اوکراین همزمان شده است با ارزیابی بخش اطلاعات ارتش بریتانیا از اینکه در صورت تثبیت موقعیت روسیه در جزیره اِزمینی، احتمال تسلط این کشور بر شمال غربی دریای سیاه وجود دارد.

پوتین اهداف حمله نظامی روسیه به اوکراین را بر شمرد  

کلیدواژه