جوزا 04, 1401 10:31 Asia/Kabul

تیراندازی در ایالت تگزاس آمریکا، 19 کشته بر جای گذاشت.

به گزارش رادیو دری، اریک استرادا از مقامات امنیتی ایالت تگزاس آمریکا گفت، این تیراندازی در مدرسه ابتدایی راب در شهر اوالد، این ایالت رخ داده و در این حادثه 18 دانش آموز و یک معلم کشته شده‌ اند.

اریک استرادا تصریح کرد، در این حادثه فرد تیرانداز نیز کشته شده‌ است.

گرگ ابوت، فرماندار ایالت تگزاس روز سه‌شنبه به وقت محلی گفت، عامل این تیراندازی یک نوجوان 18 ساله به نام سالوادور راموس بوده است.

هنوز گزارشی از انگیزه این تیراندازی منتشر نشده است اما مقامات محلی آمریکا گفتند که به دلیل این حادثه، تمام مدارس در این شهر تعطیل شدند.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود که بسیاری از آن‌ها مرگبار است اما لابی سلاح در آمریکا به اندازه‌ای قدرتمند است که تاکنون کنگره این کشور حاضر نشده اقداماتی را برای محدود کردن حمل سلاح انجام دهد.

با وجود اینکه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد اما نزدیک به 31 درصد از کسانی را که مرتکب کشتار‌های جمعی با سلاح می‌شوند، در خود جای داده است.

آمریکا با موجی از خشونت، گروگانگیری و حملات مسلحانه روبرو است. سالانه هزاران نفر بر اثر تیراندازی در مناطق مختلف آمریکا کشته و یا زخمی می‌ شوند.  بر اساس گزارش‌های رسمی، حدود 300 میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا وجود دارد؛ یعنی تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه در این کشور یافت می‌ شود.

تیراندازی در آمریکا ۱۰ کشته برجای گذاشت

کلیدواژه