جوزا 30, 1401 16:33 Asia/Kabul

درگیری‌های افغانستان، سوریه، جمهوری دموکراتیک کنگو، یمن و برخی دیگر از کشور‌ها علت اصلی این آمار بی سابقه از آوارگان در جهان است.

  به گزارش رادیو دری، به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، امروز ۲۰ ژوئن (۳۰ جوزا)، از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی آوارگان نامگذاری شده است. در چنین روزی به افرادی ادای احترام می‌شود که مجبور شده اند از خانه‌های خود بگریزند.

سازمان ملل اعلام کرد شمار بی سابقه‌ای از مردم در سراسر جهان از خانه‌های خود رانده شده اند و جنگ در اوکراین تنها یکی از علل آوارگی شمار زیادی از مردم است.

سازمان ملل اعلام کرد بیش از هفت میلیون تن تاکنون از اوکراین فرار کرده اند و تعداد به مراتب بیشتری هم در داخل این کشور آواره اند.

امسال تمرکز روز جهانی آوارگان بر حق رسیدن به امنیت معطوف است. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان ملل، هم اکنون بیش از صد میلیون تن در سراسر جهان آواره اند.

بدین ترتیب از هر ۷۸ نفر در جهان، یک نفر آواره است. بر اساس گزارش یونیسف، این رقم شامل ۳۷ میلیون کودک می‌شود. درگیری‌های افغانستان، سوریه، جمهوری دموکراتیک کنگو، یمن و برخی دیگر از کشور‌ها علت اصلی این آمار بی سابقه از آوارگان در جهان است.

افزایش شمار آوارگان جنگ اوکراین

 

کلیدواژه