سرطان 09, 1401 10:28 Asia/Kabul
  • کاهش ذخایر راهبردی نفت آمریکا به کمترین میزان در 40 سال گذشته
    کاهش ذخایر راهبردی نفت آمریکا به کمترین میزان در 40 سال گذشته

موجودی ذخایر راهبردی نفت آمریکا (SPR) به حدود 497 میلیون بشکه کاهش یافته است که کمترین میزان از آوریل 1986 به شمار می رود.

 به گزارش رادیو دری، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد، موجودی نفت خام این کشور در  ذخایر راهبردی نفت (SPR) در هفته منتهی به 24 ژوئن 6.9 میلیون بشکه کاهش یافت. براساس این آمار، موجودی ذخایر راهبردی نفت آمریکا (SPR) به 497.9 میلیون بشکه کاهش یافت که کمترین میزان در حدود 40 سال گذشته به شمار می رود.

چندی پیش بلومبرگ در گزارشی نوشت، طی ماه‌‌های گذشته دولت آمریکا با هدف کنترل قیمت نفت و جلوگیری از افزایش بیشتر آن به شکلی فعال از ذخایر نفتی استراتژیک خود برداشت کرده است.

آمریکا فقط در یک سال گذشته، 115 میلیون بشکه از ذخایر نفتی راهبردی خود برداشت کرده است و از اواسط ماه «مه» حجم برداشت از این ذخایر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به یک میلیون بشکه در روز رسانده است.

در این ذخایر دو نوع نفت وجود دارد؛ یکی نفت ترش متوسط که کیفیت آن برابر با نفت روسیه است و اکثر کشورهای غرب آسیا (خاورمیانه) و ونزوئلا دارند و دیگری نفت شیرین سبک است.

از سوی دیگر، اوپک پلاس در نشست گذشته خود در اوایل ماه ژوئیه تصمیم گرفت تا افزایش تولید بیشتری داشته باشد و 648 هزار بشکه در روز در ماه‌های ژوئیه و اوت افزایش تولید داشته باشد. رقم قبلی افزایش تولید این گروه 432 هزار بشکه در روز بود.

واشنگتن ماه‌ها به اوپک فشار می آورد تا تولید خود را افزایش دهد تا بتواند جلوی بالا رفتن قیمت نفت را بگیرد. قیمت نفت در اثر تحریم های روسیه بالا رفته است.

در همین حال، رویترز اعلام کرد، اوپک و گروه اوپک پلاس از روز گذشته (چهارشنبه) یک سری نشست‌هایی را آغاز کرده است که به گفته منابع آگاه احتمال تغییر سیاست این گروه در این ماه بعید است.

افزایش مشکلات ایالت های نفت خیز آمریکا با سقوط قیمت نفت

کلیدواژه