سرطان 21, 1401 08:17 Asia/Kabul
  • سفر بایدن به ریاض؛ تایید عادی‌سازی روابط عربستان و رژیم اسرائیل
    سفر بایدن به ریاض؛ تایید عادی‌سازی روابط عربستان و رژیم اسرائیل

رئیس جبهه مردمی برای آزادی فلسطین گفت، سفر رئیس جمهوری آمریکا به عربستان‌سعودی تایید سیاست کشوری است که به‌دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است. 

«جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز چهارشنبه به فلسطین‌اشغالی سفر کند و پس از دیدار و گفت وگو با سردمداران رژیم صهیونیستی به عربستان‌سعودی برود.  

سفر رئیس جمهوری آمریکا به فلسطین‌اشغالی و عربستان‌سعودی با واکنش منفی مردم منطقه و نیز گروه‌های مختلف مردمی و مقاومت فلسطین روبه‌رو شده است. 

«احمد خریس» رئیس جبهه مردمی برای آزادی فلسطین روز سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری ایران‌پرس در واکنش به سفر رئیس جمهوری آمریکا به عربستان‌سعودی تاکید کرد، این سفر نتیجه‌ای نخواهد داشت و فقط ویرانی برای ملت‌های عربی به ارمغان می‌آورد.

رئیس جبهه مردمی برای آزادی فلسطین با بیان اینکه سفر بایدن به عربستان‌سعودی درچارچوب تشکیل ناتوی عربی برای مقابله با ایران انجام می‌شود اظهار کرد، در چنین شرایطی همه آزادگان جهان باید مخالفت خود را با این سفر و طرح‌های آمریکا در منطقه اعلام کنند.

«احمد خریس» با بیان اینکه هدف از سفر بایدن به منطقه آشکار کردن روابط عربستان و اسرائیل در زمان ولیعهدی «محمدبن سلمان» است تاکید کرد، گروه‌های فلسطینی سفر بایدن به منطقه را رد می‌کنند و خواهان تقویت «محور مقاومت» هستند.

جهاد اسلامی فلسطین: هدف سفر بایدن به منطقه حمایت از رژیم صهیونیستی است

کلیدواژه