اسد 04, 1401 08:07 Asia/Kabul
  • روسیه: اروپا با کمک به اوکراین، جنگ را طولانی می‌کند
    روسیه: اروپا با کمک به اوکراین، جنگ را طولانی می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با انتقاد از بی توجهی اتحادیه اروپا به فساد مقامات کی‌یف گفت: آنها با تداوم کمک نظامی به اوکراین، در خصومت‌های بیشتر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

پنج ماه از جنگ روسیه و اوکراین می گذرد.

از زمان آغاز این جنگ، آمریکا و کشورهای اروپایی علاوه بر اعمال تحریم های ضد روسی با ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی به اوکراین به آتش این جنگ دامن زده اند.

به گزارش رادیو دری، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه شامگاه دوشنبه از تصویب کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین در اتحادیه اروپا به‌شدت انتقاد کرد.

زاخارووا با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد، اتحادیه اروپا در حالی که به ارسال سلاح به اوکراین ادامه می‌دهد، چشم خود را بر فساد کامل مقامات کی‌یف می‌بندد.

این دیپلمات ارشد روس خاطرنشان کرد، در تمام پنج ماه گذشته پمپاژ بی‌وقفه تسلیحات غربی به اوکراین ادامه داشت، آنها سعی کردند حقیقت ناخوشایند را در مورد خطرات بی‌سابقه این سیاست برای امنیت داخلی اتحادیه اروپا و شهروندانش پنهان کنند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه مقامات اروپایی چشم خود را به روی فساد مقامات کی‌یف بسته‌اند، اظهار داشت، همه چیز قربانی جاه‌طلبی‌های سران اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن برای وارد کردن هرچه بیشتر آسیب به روسیه شده است.

کلیدواژه