اسد 18, 1401 11:12 Asia/Kabul
  • مخالفت آمریکا با توافق صلح‌آمیز برای حل‌ و فصل بحران اوکراین
    مخالفت آمریکا با توافق صلح‌آمیز برای حل‌ و فصل بحران اوکراین

سفیر روسیه در آمریکا اعلام کرد، واشنگتن با ارائه بسته کمک نظامی یک میلیارد دلاری به اوکراین نشان داد که مخالف توافق صلح‌آمیز برای حل‌وفصل بحران اوکراین است.

به گزارش رادیو دری، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا با بیان اینکه واشنگتن به آتش افروزی به جنگ اوکراین ادامه می‌دهد، تاکید کرد: اظهارات نمایندگان دولت آمریکا مبنی بر اینکه عرضه محصولات دفاعی موقعیت کی‌یف را در میز مذاکره "احتمالی" تقویت می کند، بدبینانه به نظر می رسد.

آنتونوف با ابراز تردید در مقاصد کاخ سفید درخصوص حل بحران اوکراین اظهار کرد، آمریکا در شرایطی درباره گفتگو صحبت می‌کند که تنها هدفش طولانی کردن جنگ اوکراین است.

سفیر روسیه در آمریکا همچنین با استناد به نظر کارشناسان آمریکایی، ستون‌نویس‌های نشریه‌های پیشرو و شهروندان عادی این کشور گفت: چقدر کمک به مقصد (اوکراین) می‌رسد؟ شواهد زیادی از طرح‌های کلاهبرداری در حین حمل و نقل محصول‌های دفاعی وجود دارد؛ این ثابت می‌کند که خاموش کردن جنبه‌های مخرب کمک نظامی به کی‌یف دشوارتر می‌شود.

به گفته این دیپلمات روس، برخی از سلاح‌های آمریکایی همچنان سر از خط مقدم در می‌آورند و شبه نظامیان ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین روزانه حمله‌های مرگبار به مناطق مسکونی شهرهای منطقه دونباس انجام می‌دهند. 

لاوروف: ارسال تسلیحات به اوکراین جنگ را طولانی می کند

کلیدواژه