اسد 28, 1401 10:31 Asia/Kabul
  • انفجار در پایگاه هوایی روسیه در شبه‌جزیره کریمه
    انفجار در پایگاه هوایی روسیه در شبه‌جزیره کریمه

رسانه ها از وقوع انفجارهایی در یک پایگاه هوایی روسیه واقع در شبه‌جزیره کریمه خبر دادند.

وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: در پی وقوع آتش سوزی در روستای "مایسکه" در منطقه جانکوی" شبه جزیره کریمه؛ انبار موقت نگهداری از مهمات ارتش روسیه منفجر شد.

به گزارش رادیو دری، رسانه‌های محلی بامداد جمعه از وقوع انفجارهای قوی در منطقه «سِواستوپول» واقع در شبه‌جزیره کریمه خبر دادند.

برخی رسانه‌های غربی می‌گویند این انفجارهای مهیب در نزدیکی پایگاه هوایی «بِلبِک» متعلق به روسیه در شمال سِواستوپول رخ داده است.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع خود نوشت که حداقل ۴ انفجار، شهر سِواستوپول را لرزانده و در پایگاه هوایی روسی بلبک اتفاق افتاده است.

فرماندار سِواستوپول به رسانه‌های روسی خبر داد که سامانه‌های پدافند هوایی در پایگاه هوایی بلبک، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی را حریم هوایی این پایگاه سرنگون کردند.

این مقام تحت امر دولت روسیه همچنین گفت که این حادثه تلفات یا خسارتی در پی نداشته و تصاویر انفجارها مربوط به پهپاد سرنگون شده است.

دقایقی بعد «اُلکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین اظهار داشت: «هیچ چیز ما را از هدف قرار دادن کریمه و تأسیسات موجود در آن باز نمی‌دارد». رسانه‌ها این اظهارات رزنیکوف را تایید تلویحی بر انجام حمله امشب به پایگاه هوایی روسیه توصیف کردند.

پیش از این نیز در نهم اوت ۲۰۲۲، انفجارهایی در فرودگاه نظامی ساکی در غرب کریمه، که توسط روسیه اداره می‌شود، رخ داد. بخش اطلاعات ارتش بریتانیا مدعی است در حمله نیروهای اوکراینی به پایگاه روسیه در شبه‌جزیره کریمه، حداقل ۸ جنگنده روسی از بین رفته است. 

ادامه رزمایش دریایی روسیه در شبه جزیره کریمه

کلیدواژه