قوس 17, 1395 12:14 Asia/Kabul
  • مشاور بین‌الملل نخست وزیر پاکستان : پاکستان از میانجیگری ایران در بحران کشمیر استقبال می‌کند

پاکستان ضمن استقبال از میانجیگری ایران درباره بحران کشمیر تصریح کرد که در دروان حکومت «مودی» بر هند، پیشرفتی در مذاکرات صلح این کشور صورت نخواهد گرفت.

به گزارش تسنیم، پس از اعلام «ظریف» وزیر خارجه ایران مبنی بر آمادگی برای میانجیگری میان اسلام‌آباد و دهلی‌نو، «سرتاج عزیز» مشاور بین الملل نخست وزیر پاکستان تصریح کرد که از این اقدام ایران استقبال می‌کنیم اما دروان حکومت «مودی» بر هند، پیشرفتی در مذاکرات این کشور حاصل نخواهد شد.

وی افزود: پاکستان همیشه برای مذاکره با هند پیشقدم بوده است ولی این کشور حاضر به حل بحران کشمیر نیست.

سرتاج عزیز اظهارداشت که پاکستان هزاران مدرسه با آموزه‌های تکفیری را تعطیل کرده ولی مشکل تروریسم فراتر از این است و ریشه کنی آن زمان می‌طلبد.

مشاور امور بین‌الملل نخست وزیر پاکستان تصریح کرد که «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان بر این گمان است که ارتباط نزدیکی بین طالبان افغان وگروههای داخلی پاکستان وجود دارد و آنها به این گروه کمک می‌کنند در حالی که این مسئله حقیقت ندارد.

روابط هند و پاکستان در بحران کشمیر مدتهاست تیره شده و حمله نیروهای هندی به مسلمانان مظلوم این منطقه دهها هزار نفر را به خاک و خون کشیده است.

در «کنفرانس قلب آسیا» که اخیرا در هند برگزار شد، اشرف غنی در سخنانی تند، پاکستان را به حمایت از گروههای تروریستی در خاک افغانستان متهم کرد.