جوزا 18, 1396 09:32 Asia/Kabul
  • بیانیه شورای امنیت در محکومیت حملات تروریستی تهران/ حملات داعش وحشیانه و بزدلانه بود

شورای امنیت سازمان ملل متحد، بامداد پنجشنبه در بیانیه ای «حملات وحشیانه و بزدلانه» گروه تروریستی داعش در تهران را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که از سوی رئیس دوره شورای امنیت صادر شده، آمده است؛ اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد حملات تروریستی وحشیانه و بزدلانه ای که تهران، پایتخت جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داد، به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کنند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:  اعضای شورای امنیت همدردی عمیق و مراتب تسلیت خود را با خانواده های قربانیان و ملت ایران ابراز می دارند. همچنین برای مجروحان این حملات تروریستی آرزوی شفای عاجل و بهبودی می نمایند.

در این بیانیه با محکوم کردن تمامی اشکال تروریسم بر نیاز مشارکت همه کشورها برای مبارزه با تروریسم مطابق منشور سازمان ملل متحد و دیگر تعهدات حقوق بین الملل تاکید شده است.

شورای امنیت در این بیانیه همچنین خواستار محاکمه و مجازات مرتکبان، سازمان دهندگان، پشتیبانان و حامیان مالی چنین اقدامات تروریستی شده است.

در انتهای این بیانیه نیز بر اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله و جلوگیری از تامین مالی تروریست ها مطابق قطعنامه های 2199 و 2253 (مصوب سال 2015) تاکید شده است.

صبح چهارشنبه بر اثر دو حمله تروریستی داعش در تهران، 13نفر شهید و 43نفر نیز مجروح شدند.

کلیدواژه