جدی 18, 1396 12:56 Asia/Kabul
  • اردوغان: مبارزه با گروههای تروریستی فقط در کلام دولتمردان آمریکا دیده می شود

رییس جمهوری ترکیه گفت، آمریکایی ها فقط در کلام علیه گروههای تروریستی مبارزه می کنند اما در عمل در کنار تروریست ها از جمله یگان های مدافع خلق (ی پ گ) قرار دارند.

 به گزارش رادیو دری و به نقل از وبسایت اینترنتی ان تی وی ،رجب طیب اردوغان  در بازگشت از سفر فرانسه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: گروههای تروریستی به ویژه نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک ) یگان های مدافع خلق (ی پ گ ) و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ ی د) بدون حمایت قدرتهای بزرگ توان انجام عملیات و یا ایجاد کریدور ترور در ترکیه و یا شمال سوریه را ندارند.

وی بیان کرد: دولتمردان آمریکایی فقط در کلام مواضعی علیه تروریست ها ابراز می کنند. اردوغان تاکید کرد: ترکیه کریدور ترور گروههای تروریستی در شمال سوریه را در هم شکسته و آنجا را به مزار عناصر تروریستی تبدیل خواهد کرد.

ماه گذشته میلادی دونالد ترامپ در تماسی تلفنی به اردوغان اطمینان داد که دستور توقف ارسال سلاح به نیروهای کرد سوریه را صادر کرده است اما پس از آن به ادعای دولت ترکیه  بارها کاروان سلاح از سوی نیروهای آمریکایی به سوی معارضان کرد سوری روانه شده است.

.مقامات ترکیه معتقدند، گروه های کُردی ازجمله حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) و یگان‌های مدافع خلق(ی.پ.گ) با حمایت کشورهای خارجی و حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به (پ.ک.ک) در صدد تشکیل کشور و یا منطقه مستقل کردنشین در شمال سوریه و جنوب مرزهای طولانی ترکیه با سوریه هستند.

 

کلیدواژه