جدی 20, 1396 09:17 Asia/Kabul
  • تعلیق همکاری نظامی و اطلاعاتی پاکستان با آمریکا

وزیر دفاع پاکستان روز سه شنبه اعلام کرد اسلام آباد در اعتراض به اتهامات جدید رئیس جمهوری آمریکا علیه پاکستان، همکاری نظامی و اطلاعاتی خود را با واشنگتن به حال تعلیق درآورده است.

به گزارش پایگاه خبری داون ، «خرم دستگیر خان» ‬‎ Khurram Dastgir Khan تاکید کرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با طرح اتهامات واهی علیه اسلام آباد به دنبال سرپوش گذاشتن بر شکست هایش در افغانستان است.

«دونالد ترامپ» دوشنبه اول ژانویه در نخستین پیام توییتری خود در سال 2018 میلادی،  پاکستان را به پناه دادن به تروریست‌ها متهم کرد و گفت: واشنگتن کمک‌های مالی اش به اسلام‌آباد را قطع خواهد کرد.

ترامپ جوزای 1396 نیز در جریان اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال افغانستان، پاکستان را به پناه دادن به تروریست‌ها متهم کرده بود. این اظهارات ترامپ باعث ناخرسندی مقامات پاکستان شده است.

آمریکایی ها ادعا می کنند پاکستان با حمایت از گروه های تروریستی مستقر در افغانستان، باعث گسترش تروریسم و ناامنی در این کشور شده است.

این در حالی است که مردم و مقامات افغانستان معتقدند حضور آمریکایی ها در افغانستان موجب افزایش ناامنی، تروریسم و تولید مواد مخدر در این کشور شده است.

 

کلیدواژه