میزان 13, 1397 15:12 Asia/Kabul
  •  بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در رسانه های آسیایی

بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی تهران، بازتاب گسترده ای در رسانه های آسیایی داشت.

«حضرت آیت الله خامنه ای» رهبرمعظم انقلاب اسلامی دراین اجتماع عظیم تاکید کردند،مجموعه عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران با ناکام گذاشتن آخرین حربه باقیمانده دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به آمریکا خواهند زد.

خبرگزاری رسمی چین "شین هوا" با بازتاب بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی نوشت، رهبر ایران تحریم های آمریکا را شکست خورده دانستند و تاکید کردند، «ایران موفق به شکست آمریکا در عرصه اقتصادی خواهد شد».

همزمان 'سی سی تی وی' تلویزیون مرکزی چین نیز در بخش های خبری خود به نقل از رهبر انقلاب اسلامی اعلام کرد، اقتصاد ایران به مراتب قوی تر از تحریم های آمریکا است و ایران با شکست آن یک سیلی دیگر به آمریکا خواهد زد.

تارنمای 'چاینا ارگ' چین نیز گزارش کرد، رهبرانقلاب اسلامی به جوانان این کشور توصیه کردند که متحد و منسجم باشند چراکه دشمن وقتی قدرت، وحدت و اراده مردم و جوانان را ببیند عقب نشینی خواهد کرد.

همچنین رسانه ها و نشریات هند از جمله روزنامه "تایمز آو ایندیا" و خبرگزاری "ای پی ان " هند نیزامروز جمعه سخنان رهبرمعظم انقلاب اسلامی در تجمع عظیم بسیجیان و تاکید ایشان برای مقابله با تهدیدها و توطئه های آمریکا را بازتاب دادند.

در همین پیوند، رسانه های خبری ترکیه نیز دیروز پنج شنبه بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درجمع بسیجیان استان تهران را به شکل گسترده ای منعکس کرده و در صدر اخبار خود قرار دادند.

روزنامه «ینی آکیت» ترکیه در مطلبی با عنوان «آمریکا شکست خواهد خورد» به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی  نوشت: آمریکا در مناطق متعددی شکست خورده و در آینده نیز شکست خواهد خورد.

روزنامه «آکشام» ترکیه نیز نوشت: رهبر ایران در واکنش به تحریم های آمریکایی سخنان صریحی را در اجتماع بسیجیان بیان کرد و به نوعی به مقامات کاخ سفید نسبت به مقاومت و عکس العمل مردم هشداری جدی داد.

همچنین خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: جمهوری اسلامی ایران بر تحریم‌های جدید آمریکا غلبه خواهد کرد.

بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی درعین حال درشبکه تلویزیونی المیادین لبنان، روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» وروزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نیز بازتاب گسترده ای داشت و حتی رادیو آزاد اروپا در این باره اعلام کرد،«رهبر ایران، سیلی محکم به آمریکا و شکست تحریم‌ها را وعده داده است.»

دیگر خبرگزاری های جهان از جمله خبرگزاری رویترز،آسوشیتدپرس، روزنامه های واشنگتن پست و دیلی تلگراف نیز به نقل از رهبرمعظم انقلاب اسلامی نوشتند: «با درهم شکستن تحریم ها، آمریکا از ایران سیلی و شکست خواهد خورد.»