اسد 03, 1398 09:34 Asia/Kabul
  • ادعای وزیر دفاع آمریکا؛ آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستیم

وزیر دفاع آمریکا بار دیگر ادعاهای مقامات واشنگتن مبنی بر آمادگی برای "گفت‌ وگوی بدون پیش‌شرط" با جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، "مارک اسپر" Mark Esper روز چهارشنبه گفت: واشنگتن آماده است بدون پیش‌شرط، در هر زمان با  تهران مذاکره کند.

مقامات آمریکایی از جمله  "دونالد ترامپ" رئیس جمهور و "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا در ماه های اخیر بارها مدعی شده‌اند به دنبال مذاکره با ایران هستند.

ترامپ و مقامات ارشد دولت او در حالی مدام دم از مذاکره با ایران می‌زنند که واشنگتن سال گذشته به صورت غیرقانونی از برجام که چندین سال براى تحقق آن مذاکره شده بود، خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه 26 ژوئن/5سرطان در دیدار رئیس، مسئولان و جمعی از قضات و کارکنان قوه قضاییه، هدف اصلی پیشنهاد آمریکا برای مذاکره را «خلع سلاح ملت و حذف عوامل اقتدار ایران» خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها اکنون با وحشت از عوامل اقتدار ملت ایران، می‌ترسند جلو بیایند بنابراین می خواهند با مذاکره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایی می خواهند سر ملت بیاورند.

"ترامپ" می 2018 به طور یکجانبه با نقض تعهدات واشنگتن ذیل برجام کشورش را از این توافق بین المللی خارج و بازگشت تحریم‌های هسته‌ای را اعلام کرد؛ اقدامی که با محکومیت گسترده داخلی و بین المللی مواجه شده است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی جبهه مقاومت،  نقشی اساسی در مقابله با توطئه ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی در منطقه دارد.

تگ