اسد 17, 1398 09:34 Asia/Kabul
  • معاون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل: آمریکا، بریتانیا و فرانسه در کشتار مردم سوریه دست دارند

معاون نمانیده دائم سوریه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه تصریح کرد، آمریکا، بریتانیا و فرانسه با حمایت از تروریست ها در سوریه در کشتار هزاران شهروند سوری دست دارند.

به گزارش ایرنا، "لوی فلوح" در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه به حمایت های مادی و تسلیحاتی آمریکا، بریتانیا و فرانسه از تروریست ها در سوریه  اشاره کرد و افزود: این سه کشور تمام تلاش خود را بکار بسته‌اند تا از نابودی گروه های تروریستی در سوریه جلوگیری کنند.

معاون نمانیده دائم سوریه در سازمان ملل همچنین سوء استفاده هیات های آمریکا، بریتانیا و فرانسه از تریبون شورای امنیت به منظور تخریب چهره دولت سوریه را ناپذیرفتنی دانست و گفت: این سه کشور رویکرد غیراخلاقی مبتنی بر سوء استفاده از شرایط انسانی را به منظور پیاده کردن برنامه های اشغالگرانه خود و نیز مشروعیت بخشی به دخالت خارجی در امور داخلی دیگر کشورها را دنبال می کنند.

"لوی فلوح" تاکید کرد، دمشق به ایجاد راه حل سیاسی پایدار و ادامه روند نابودی کانون ها و مراکز حضور تروریسم در سوریه متعهد است.

"دیمیتری پولیانسکی" Dmitry Polyanskiy معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل  نیز در این نشست غربی ها را به حمایت از تروریست ها در سوریه متهم کرد و گفت: جامعه بین الملل باید بیش از حرف برای بازسازی سوریه پس از بحران عمیقی که توسط کشورهای خارجی در این کشور ایجاد شد، کمک کنند.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شد.

ارتش  سوریه اخیرا با کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران  توانست پرونده گروه تروریستی داعش را در این کشور ببندد.

دیگر گروهای تروریستی نیز درحال شکست خوردن هستند.

محور غربی به رهبری آمریکا به شدت نگران شکست تروریست‌ها در سوریه است.

کلیدواژه