میزان 04, 1398 11:35 Asia/Kabul
  • سخنرانی

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان روز چهارشنبه در نشست ضد ایرانی گروه موسوم به "متحد علیه ایران هسته‌ای" که با حضور عناصر گروهک تروریستی منافقین در نیویورک برگزار شد، سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، "عادل الجبیر" در این نشست بدون ارائه هیچ گونه سند و مدرکی ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان معرفی کرد.

"الجبیر" مدعی شد، حمله به تاسیسات نفتی عربستان با استفاده از تسلیحات ایرانی انجام شده است.

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شنبه هفته گذشته (14 سپتامبر) در پاسخ به جنایات ائتلاف سعودی در یمن، با 10 فروند پهپاد بومی،  پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" وابسته شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو)  را هدف قرار داد.

پس از این عملیات، سعودی ها ومتحدانشان اما با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شدند، تهران در عملیات پهپادی یمنی ها علیه تاسیسات نفتی عربستان نقش داشته است.

ادعاها و اتهام‌زنی‌های بی اساس سعودی ها و متحدانشان  علیه ایران در حالی است که نیرو‌های مسلح یمن در بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان در این نشست همچنین هم راستا با "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا  و "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، جمهوری اسلامی ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و مدعی شد، ایران به بی ثباتی در خاورمیانه  دامن می زند.

عربستان همسو با آمریکا و رژیم صهیونیستی مدت‌هااست که ادعاهای دروغینی را علیه ایران مطرح می‌کند.

سخنرانی عادل الجبیر در جمع عناصر گروهک تروریستی منافقین در حالی صورت گرفت که این گروهک از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در عملیات مختلف تروریستی بیش از 17 هزار شهروند ایرانی را ترور کرده است.

گروهک تروریستی منافقین با عربستان، آمریکا، رژیم صهیونیستی ارتباطات تنگاتنگی دارد.

کلیدواژه