میزان 06, 1398 14:08 Asia/Kabul
  • افزایش حمایت از استیضاح ترامپ

نتایج نظرسنجی جدید نشان می دهد، حمایت از روند استیضاح رئیس جمهوری آمریکا در بین رای دهندگان آمریکایی افزایش یافته است.

به گزارش دیروز جمعه تارنمای آمریکایی هیل، براساس نتایج نظرسنجی جدید موسسه «هریس ایکس» HarrisX، حمایت دموکرات ها از روند استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از 59 به 78 درصد رسید که افزایشی 19 درصدی را نشان می دهد.

براساس این نظرسنجی، شمار جمهوری خواهان حامی روند استیضاح ترامپ با افزایش 5 درصدی به 18 درصد رسید و تعداد رای دهندگان مستقل حامی این مساله دو برابر شده و به 41 درصد رسیده است.

در عین حال، مخالفت با روند استیضاح ترامپ با کاهشی 3 درصدی به 42 درصد رسید.

این نظرسنجی به دنبال آغاز رسمی تحقیقات استیضاح ترامپ توسط دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا و در رابطه با ارتباطات رئیس جمهوری این کشور با اوکراین منتشر شده است.

موج تازه درخواست استیضاح ترامپ هنگامی شروع شد که روزنامه واشنگتن پست فاش کرد، ترامپ در ماه ژوئیه گذشته طی تماس تلفنی از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین خواسته است تا به روند رسیدگی به فساد مالی ادعایی علیه «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» رقیب احتمالی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 سرعت ببخشد.

تاکنون دست کم 218 عضو مجلس نمایندگان آمریکا از استیضاح ترامپ حمایت کرده‌ اند و «نانسی پلوسی» رئیس این نهاد قانونگذاری، دستور آغاز تحقیقات رسمی کنگره را درباره این استیضاح صادر کرده است.

تگ

کامنت