میزان 17, 1395 16:11 Asia/Kabul
  • مادران مهاجر افغانستانی، همایش شیرخوارگان حسینی را برگزار کردند

همایش شیرخوارگان حسینی ویژه مهاجران افغانستانی با حضور صدها مادر و فرزند عزادار همزمان با برگزاری این همایش در 40 کشور جهان، در خیرآباد شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، زنان و مادران عزادار مهاجر افغانستانی شهر«خیرآباد» در شهرستان ورامین، برای دهمین سال متوالی، همایش شیرخوارگان حسینی را برگزار کردند.

Image Caption

«لیلا ناظری»، مسئول برگزاری این همایش به خبرنگار ما گفت: این سنت حسنه را از محرم سال 1385 شمسی، آغاز کرده و با عنایت و توجه حضرت علی اصغر«ع» تا به امروز ادامه داده‌ایم.

وی ادامه داد: سال‌ها پیش به پیشنهاد پدرم، «ظاهرناظری» مسئول برگزاری این همایش در افغانستان نیز در شهر خیرآباد نیز شروع کردیم.

Image Caption

مسئول برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی ویژه مهاجران افغانستانی در «خیرآباد» ورامین گفت: با عضویت در ستاد جهانی شیرخوارگان حسینی توفیق حاصل شد که این همایش در بین مهاجرین افغانستانی شهر خیرآباد نیز راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: هرساله با شروع ماه محرم، شور و اشتیاق بسیاری بین زنان و مادران مهاجر افغانستانی بوجود می‌آید و این زنان داوطلبانه در برگزاری مراسم، مشارکت و همکاری می‌کنند.

Image Caption

ناظری افزود: برش، دوخت و بسته بندی این لباس‌ها، توسط همین مادران عزادار تهیه و هرساله حدود 500 تا 700 لباس در مراسم، توزیع می‌شود.

Image Caption

این‌ همایش، هرساله در اولین جمعه ماه محرم در تکیه خانه عمومی هیئت 14 معصوم«ع» در شهر خیرآباد، برگزار می‌شود.

Image Caption

 

کلیدواژه