قوس 11, 1396 14:23 Asia/Kabul
  • شکوه همدلی و اتحاد(1)
    شکوه همدلی و اتحاد(1)

در آغاز هفته وحدت قرار داریم. این هفته جلوه هایی از اتحاد و همدلی را میان مذاهب مختلف اسلامی ترسیم می کند که حاصل آموزه های نبی مکرم اسلام و تلاش سالها مجاهدت اندیشمندان اسلامی است.در این مجموعه برنامه 6 قسمتی جلوه هایی از اتحاد و همدلی میان مسلمانان را بیان می کنیم. با ما همراه باشید

هنگامه میلاد خورشید رسالت است. او که امین آسمان بود و زمین. بنده خدا بود و به زبان مردم سخن می‌گفت.

فروتن بود و بلند اندیش. دلسوز خلق بود و فرستاده حق.

او محمد مصطفی(ص) است.

شبها را به قیام و قعود و رکوع و سجود طی می‌کرد. سنت مدارا با مردم و صلابت در برابر کفار در زندگی اش برجسته بود.

صبور و مقاوم بود و غیر از خدا از احدی نمی ترسید.

همگان را به برادری و مهر می خواند  و یاری آنان را بهترین نیکویی می دانست.

هنوز هم هر چه خوبی در میان امت اسلامی است، از یادگارهای آن رسول رب العالمین است. به قول اقبال لاهوری:
   مؤمنان زیر سپهر لاجورد              زنده از عشق اند نی از خواب و خورد
 می نمی دانی عشق و مستی از کجاست            این شعاع آفتاب مصطفی است.

این هفته در دقایق کوتاهی که درخدمتتان هستیم، جلوه هایی از اتحاد و همدلی را ترسیم می کنیم که حاصل آموزه های نبی مکرم اسلام و تلاش سالها مجاهدت اندیشمندان اسلامی است. اگر چه تحقق این مهم هنوز گامهای بلندی را می طلبد.  

پیروزی بر گروه تروریستی داعش تازه ترین میوه شیرین این اتحاد است. ساعاتی از پیروزی نگذشته بود که مردم به خیابانها ریختند. پرچم ها بر فراز دستها و بامها بالا رفت، چهره ها، اگرچه زخمی عمیق در دل داشتند ، با شادی و خوشحالی همراه شدند. در دیرالزور، زن و مرد و کودک به جشن و پایکوبی پرداخنند .

جشن پایان داعش در اقصی نقاط جهان اسلام

در جای جای ایران نیز جوانان لبریز از افتخار و سربلندی به مناسبت نابودی داعش با توزیع شیرینی و شربت در مساجد و مزار شهدای مدافع حرم  پیروزی مقاومت در برابر تروریسم تکفیری را جشن گرفتند.

به تعبیر سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه جمهوری اسلامی : تهدید داعش فرصتی ایجاد کرد تا مسلمانان جهان اسلام از عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان، ایران و... با هم متحد شوند و بسیج جهانی اسلام در برابر دشمنان تکفیری شکل بگیرد.

داعش ثمره جهل و جنایات و قساوت بود. و پیامبر خدا فرمود: «هیچ فقری بالاتر از جهل نیست و هیچ مالی با ارزش‌تر از عقل نیست.» (کافی، ج1، ص25، ح 25)

مجاهدان شیعه و سنی برای در هم شکستن پرده های جاهلیت نوین دست در دست هم این پیام را به همگان رساندند که بر خلاف ادعاهای دشمنان، شیعه و سنی در کنار یکدیگر علیه جبهه‌ واحد ، تحجر و وهابیت ،می‌جنگند. و نکته دیگر این که اگر وحدت واقعی مورد نظر قرآن و پیامبر در جهان اسلام پیاده شود، هیچ لشکری قادر به شکست آن نیست.

 

 

 

 

 

تگ

کامنت