سنبله 20, 1397 19:49 Asia/Kabul
  • سخنرانی آیت الله خامنه ای در شانزدهمین مراسم مشترک دانش آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاههای افسری در نوشهر

در این برنامه به تحلیل سخنان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در شانزدهمین مراسم مشترک دانش آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در نوشهر پرداخته شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا، صبح روز یکشنبه(18 شهریور-9 سپتامبر) در مراسم تحلیف و دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، حضور یافتند.

ایشان در این مراسم در سخنانی با اشاره به سیاستهای شرارت بار استکبار برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه تأکید کردند: «جمهوری اسلامی و ملت ایران با ایستادگی در مقابل امریکا ثابت کرده است اگر ملتی از اخم و تشر زورگویان نترسد و به توانایی های خود اعتماد و اتکا کند، ابرقدرتها را به عقب نشینی و شکست می کشاند

ایشان ملت ایران را پرچمدار آزادگی و عدالت در جهان برشمردند و افزودند: «نیروهای مسلح از چنین ملتی و چنین کشوری دفاع می کنند که باید این افتخار بزرگ را با همه وجود و با انگیزه های عمیق دینی و ملی ادامه دهند.» یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران ایستادگی ومقاومت مردم ایران در برابر انواع اقدامات، تحریمها و تهدیدات علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است. هر یک از اقدامات، تحریمها و تهدیدات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران برای براندازی هر نظامی در جهان کافی بود. نمونه های بسیاری در جهان وجود دارد که آمریکا با یک توطئه علیه دولت و ملتی موفق به براندازی نظام آن کشور شدند. درباره ملت ایران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران این مسئله صادق است. بیست و پنج سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ملت ایران موفق به ملی کردن صنعت نفت و پایان چپاول و به غارت بردن نفت توسط انگلیسیها شدند. در آن زمان هنوز ماهیت استعماری و استکباری دولت آمریکا برای خیلیها آشکار نشده بود. دولت ملی دکتر محمد مصدق نخست وزیر ایران به آمریکائیها اعتماد کرد و در نتیجه همین اعتماد بود که آمریکا و انگلیس با همکاری عواملشان در ارتش و دولت ایران کودتای 1953 را برای براندازی دولت ملی دکتر مصدق و بازگرداندن شاه فراری ایران طراحی و اجرا کردند. برای 25 سال ایران به مهمترین متحد امریکا در منطقه خاورمیانه تبدیل شد. بیش از چهل هزار مستشار آمریکایی تمامی بخشهای سیاسی ، نظامی و اقتصادی ایران را تحت نظارت و کنترل داشتند. تحت حمایتهای گسترده آمریکا محمدرضا پهلوی یک حکومتی استبدادی را ایجاد کرده و هر صدای مخالفی را خفه می کرد. 

سان دیدن آیت الله خامنه ای در شانزدهمین مراسم مشترک دانش آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در نوشهر

 

  امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی از ابتدای نهضت شان تا پیروزی انقلاب اسلامی همواره آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل تمام شرارتها و بدبختیهای مردم ایران می دانستند و شاه را عامل دست نشانده آمریکا و انگلیس معرفی می کردند. پس از براندازی حکومت 2500 ساله پادشاهی در ایران و پیروزی انقلاب اسلامی ضربه شدیدی به سیاست خاورمیانه ای آمریکا وارد شد. آمریکا مهمترین پایگاه و متحدش را در منطقه خاورمیانه از دست داد. از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا از هیچگونه اقدام و توطئه ای برای براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران خودداری نورزید. حمایت از گروهها و جریانهای ضد انقلاب و تجزیه طلب برای به راه انداختن جنگ داخلی ، تحریم اقتصادی ، تلاش برای کودتا از طریق عومل داخلیشان در بخشهای مخالف سیاسی و نظامی ایران ، تحریک و حمایت از صدام در تجاوز به ایران و تحمیل جنگی هشت ساله با خسارات مالی و جانی فراوان از جمله اقدامات آمریکا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است. همین اقدامات و شرارتهای آمریکا بود که امام خمینی (ره) لقب شیطان بزرگ را برای آمریکا به کار بردند. ملت ایران در برابر تمامی این اقدامات آمریکا مقاومت و ایستادگی کرد و الگویی برای تمامی ملتهای منطقه و جهان تبدیل شد. حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانیشان در جمع مراسم مشترک دانش آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مردمان بسیاری که در کشورهای مختلف دوستدار عدالتند اما راهی برای ابراز عدالتخواهی و آزادی از چنگ استکبار ندارند، فرمودند: «در چنین دنیایی، جمهوری اسلامی و ملت ایران با زبان رسا و بدون هیچ پنهان کاری، ایستادگی خود را درمقابل ظلم و استکبار ابراز می کند و همین مسئله علت اصلی دشمنی ظالمان جهانی با ملت بزرگ ایران است

 

    پس از گذشت چهل از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز دولت آمریکا با اعمال شدیدترین تحریمهای اقتصادی و تهدیدات نظامی به دنبال براندازی جمهوری اسلامی ایران است. نکته مهم این تلاش آمریکا در اینجا است که آنها این اقدامات را بنام حمایت ازمردم ایران انجام می دهند. آیا در دنیا دولتی وجود دارد که بتواند بدون حمایت و پشتوانه مردمی در برابر این همه توطئه های آمریکا مقاومت کند؟ جمهوری اسلامی ایران هم اکنون به قدرتی بزرگ در منطقه در برابر سیاستهای زور گویانه آمریکا تبدیل شده است و جدیترین کشور در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در منطقه است و همین مسئله موجب نگرانی آمریکائیها و رژیم صهیونیستی شده است و آنها را برآن داشته که همچنان به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران باشند. حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به ناامنی و بی ثباتی در مناطق مختلف جهان بویژه منطقه غرب آسیا گفتند: « استکبار و در رأس آن امریکای ظالم و ستمگر، منافع خود را در گرو ایجاد جنگ‌های خانگی، افزایش و توسعه فجیع فعالیت‌های تروریستی و درگیری‌های منطقه‌ای می‌بینند و متأسفانه برخی کشورهای منطقه به آن‌ها کمک می‌کنند.»رهبر انقلاب اسلامی جلوگیری از سربلند کردن یک قدرت اسلامی در منطقه را هدف امریکا و رژیم صهیونیستی خواندند و فرمودند: «آن‌ها می‌دانند که پیام جذاب اسلام دفاع از مستضعفین و محرومین است؛ بنابراین از شکل‌گیری قدرتی بر مبنای اسلام بیمناکند

مردم ایران پس از چهل سال همچنان در برابر انواع توطئه های آمریکا ایستادگی می کنند و این نکته نگران کننده ای برای هیات حاکمه آمریکا است. هزینه آمریکا برای حفظ هژمونیش در جهان و به خصوص منطقه خاورمیانه بالا رفته است. به همین دلیل به سیاست دشمنی و کینه جویانه شان علیه ملت ایران ادامه می دهند. 

 

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایستادگی مقتدرانه جمهوری اسلامی در مقابل استکبار را موجب شکست عمده اهداف ظالمان جهانی در منطقه برشمردند و خاطرنشان کردند: «تحلیلگران سیاسی و هوشمندان عالم از این‌که ایران با اتکاء به خداوند و تکیه بر قدرت ملی، قدرتهای جهانی را در منطقه ناکام گذاشته است، شگفت زده‌اند و به این واقعیت اذعان می‌کنند.» پیروزی انقلاب اسلامی بدون اتکاء به دو ابرقدرت شرق و غرب تحقق یافت. این یکی از مهمترین ویژگیهای انقلاب اسلابی در مقایسه با بسیاری از انقلابهای قرن بیستم بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ایران استقلال خود را حفظ گرده و به هیچ یک از دو ابرقدرت غرب و شرق گرایش پیدا نکرد و به دنبال جلب حمایت شوروی در برابر تهدیدات و اقدمات امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نبود. بر عکس برای اولین بار جمهوری اسلامی ایران مورد دشمنی دو ابرقدرت غرب و شرق قرار داشت. رژیم صدام در اردوگاه بلوک شرق بود اما در تجاوز به خاک ایران مورد حمایت همه جانبه آمریکا و متحدانش نیز قرار گرفت. در جنگ تحمیلی هشت ساله 58 کشور از دو بلوک شرق و غرب به رژیم صدام کمک اقتصادی، نظامی، مالی و سیاسی می کردند. ایران هم اکنون پدیده ای در دنیا امروز در ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهیها و دشمنی آمریکا است. همین ایستادگی باعث شده است که متحدان اروپایی آمریکا به این نکته برسند که جمهوری اسلامی ایران واقعیتی غیرقابل انکار و نادیده انگاشتن است و حاضر به پذیرش خواسته های آمریکا در قبال ایران وبازگرداندن تحریها نیستند و حفظ توافقنامه هسته ای با ایر ان موسوم به برجام را دنبال می کنند. 

سخنرانی رهبری در شانزدهمین مراسم مشترک دانش آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاههای افسری 

 

  رهبر انقلاب اسلامی ، تهدید و اخم و تشر و قدرت نمایی در حرف و سخن را روش عمده قدرتهای ستمگر برای ترساندن ملتها خواندند و تأکید کردند: اگر ملتی از این روشها نهراسید و با شجاعت و اعتماد و اطمینان به توانایی های خود در راه حق و عدالت حرکت کرد، ابرقدرتها را وادار به عقب نشینی و شکست می کند. ایشان جمهوری اسلامی را نمونه ای روشن از این واقعیت دانستند و خاطرنشان کردند: ۴۰ سال است ایران آماج خرابکاری‌های امریکا و همدستانش قرار دارد اما اکنون از نهالی کوچک به درختی برومند و پرثمر تبدیل شده و با وجود اکراه شدید و اقدامات فراوان مستکبران، دلهای ملتها را به پیام انقلاب جذب و جلب کرده و توطئه های امریکا را در منطقه به شکست کشانده است. حضرت آیت الله خامنه ای، سوریه، عراق و لبنان را نمونه‌هایی از شکست توطئه های امریکا در منطقه خواندند و افزودند: اینها نشانه هایی از قدرت پروردگار و صدق وعده های الهی است که می فرماید اگر خدا را یاری کنید، خدا شما را نصرت می دهد و ثابت قدم می دارد.

 

تگ

کامنت